صفحه ها
دسته
لیــنک ویژه دانلود موسـقی
دست نوشته های تنهایی من
ترفند
دلتنگی من غم تنهایی
قالب های بلاگفا
موسقی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 349321
تعداد نوشته ها : 113
تعداد نظرات : 30
Rss
طراح قالب

 عشق
پشت سر هر معشوق، خدا ایستاده است. پشت سر هر آنچه که دوستش می داری.
و تو برای اینکه معشوقت را از دست ندهی، بهتر است بالاتر را نگاه نکنی. زیرا ممکن است چشمت به خدا بیفتد و او آنقدر بزرگ است که هر چیز پیش او کوچک جلوه می کند.
پشت سر هر معشوق، خدا ایستاده است. اگر عشقت ساده است و کوچک و معمولی، اگر عشقت گذراست و تفنن و تفریح، خدا چندان کاری به کارت ندارد. اجازه می دهد که عاشقی کنی، تماشایت می کند و می گذارد که شادمان باشی.اما هر چه که در عشق ثابت قدم تر شوی، خدا با تو سختگیرتر می شود. هر قدر که در عاشقی عمیق تر شوی و پاکبازتر و هر اندازه که عشقت ناب تر شود و زیباتر، بیشتر باید از خدا بترسی. زیرا خدا از عشق های پاک وعمیق و ناب و زیبا نمی گذرد، مگر آنکه آن را به نام خودش تمام کند.
پشت سر هر معشوقی، خدا ایستاده است و هر گامی که تو در عشق برمی داری، خدا هم گامی در غیرت برمی دارد. تو عاشق تر می شوی و خدا غیورتر.
و آنگاه که گمان می کنی معشوق چه دست یافتنی است و وصل چه ممکن و عشق چه آسان، خدا وارد کار می شود و خیالت را درهم می ریزد و معشوقت را درهم می کوبد؛ معشوقت، هر کس که باشد و هر جا که باشد و هر قدر که باشد. خدا هرگز نمی گذارد میان تو و او، چیزی فاصله بیندازد.
معشوقت می شکند و تو ناامید می شوی و نمی دانی که ناامیدی زیباترین نتیجه عشق است. ناامیدی از اینجا و آنجا، ناامیدی از این کس و آن کس. ناامیدی از این چیز و آن چیز.
تو ناامید می شوی و گمان می کنی که عشق بیهوده ترین کارهاست. و برآنی که شکست خورده ای و خیال می کنی که آن همه شور و آن همه ذوق و آن همه عشق را تلف کرده ای.
اما خوب که نگاه کنی می بینی حتی قطره ای از عشقت، حتی قطره ای هم هدر نرفته است. خدا همه را جمع کرده و همه را برای خویش برداشته و به حساب خود گذاشته است.
خدا به تو می گوید: مگر نمی دانستی که پشت سر هر معشوق خدا ایستاده است؟ تو برای من بود که این همه راه آمده ای و برای من بود که این همه رنج برده ای و برای من بود که این همه عشق ورزیده ای. پس به پاس این، قلبت را و روحت را و دنیایت را وسعت می بخشم و از بی نیازی نصیبی به تو می دهم. و این ثروتی است که هیچ کس ندارد تا به تو ارزانی اش کند.
*
فردا اما تو باز عاشق می شوی تا عمیق تر شوی و وسیع تر و بزرگ تر و ناامیدتر. تا بی نیازتر شوی و به او نزدیکتر.

دسته ها : Love - عشقولانه
چهارشنبه بیست و ششم 1 1388

1- کودک قفس را بخش کرد/ ق....فس / قفس دو بخش شد / و پرنده آزاد گشت !

2- نـالـه از درد مکن / آتشی را کـه در آن زیسته ای سـرد مکن /با غمش باز بمان /سرخ رو باش از این عشق و سر افراز بمان .

3- ساکتم و تنها٬ و آرام/ هنوز هم لذت‌بخش ترین لحظه‌ها خواندن نوشته‌هایی‌ست که معنایشان را هنوز میدانم . 

4- من که می دانم بین من و تو جز یک سکوت غلیظ و فشرده و خفقان آور چیز دیگری نیست. 

5- سکوت لحظه های بی کسی ام را با صدای ترانه ها پر می کنم ترانه نمی شنوم ترانه زندگی می کنم. 

6- تاریکم و شب از دل من می جوشد / تکرار به تکرار خودش می کوشد /تکراری ام آن قدر که حالا دیگر/ پیراهنم از حفظ مرا می پوشد . 

7- چه شور انگیز و خوب است سفر/ گریز٬ پرواز / چه خوب است نبودن ! 

8-یادم افتاد از هفتم آسمان ندیدمت /و چه قدر دلم برایت تنگ شده /من اگر نخواهم با روزهای خدا صبوری کنم چه می شود ؟ /نمی دانی چه قدر دلم گرفته /سه ساعت است عقربه ها اسیر یک اند !!! 

9-آره اون منم . همونم . آن جنگجو ، که نجنگید ، اما ، شکست خورد. فهمیدن معنیش سخته ولی من فهمیدم / اون منم ، خودمم ... 

10- بلاتکلیفم/مثل کتاب فراموش شده ای /روی نیمکت یه پارک سوت کور/که باد دیوونه
نخونده ورقش می زنه !

دسته ها : تنهایی...
چهارشنبه بیست و ششم 1 1388

هر دم بشارتهای دل

از هاتف جان می رسد

هر کس که از جان بگذرد

آخر به جانان می رسد

یکدم میاسا روز و شب

مردی بجو ، دردی طلب

چون جان ز درد آمد به لب

ناگاه درمان می رسد

ره گرد راز آید تو را

شیب و فراز آید تو را

چون ترکتاز آید تو را

آخر به پایان می رسد

این خانه چون ویران شود

معمور و آبادان شود

این سر چوبی سامان شود

ناگه به سامان می رسد

ای مبتلا ، ای مبتلا

برکش صلا ، برکش صلا

در دل اگر رنج و بلا

روزی به مهمان می رسد

ترا من دوست میدارم نه قدر آب دریاها  که روزی خشک می گردد ، شود بیچاره ماهیها !

تو را من دوست میدارم  نه قدر غنچه و گلها که روی پر پر شوند و بر آرند آه ار دلها !

تو را من دوست میدارم به قدر کهکشانها که جاویدان بماند مهر من تا ماندن آنها .

چهارشنبه بیست و ششم 1 1388

درویشی قصه زیر را تعریف می کرد: یکی بود یکی نبود ، مردی بود که زندگی اش را با عشق و محبت پشت سر گذاشته بود. وقتی مُرد همه می گفتند به بهشت رفته است آدم مهربانی مثـل او حتما ً به بهشت می رود. در آن زمان بهشت هنوز به مرحله ی کیفیت فراگیر نرسیده بود و استـقبال از او با تشریفات مناسب انجام نشد. فرشته نگهبانی که باید او را راه می داد نگاه سریعی به فهرست نام ها انداخت و وقتی نام او را نیافت او را به جهنم فرستاد . در جهنم هیچ کس از آدم دعوت نامه یا کارت شناسایی نمی خواهد هر کس به آنجا برسد می تواند وارد شود . مَرد وارد شد و آنجا ماند . . . چند روز بعد شیطان با خشم به دروازه بهشت رفت و یقه فرشته نگهبان را گرفت و گفت: "این کار شما تروریسم خالص است! » نگهبان که نمی دانست ماجرا از چه قرار است پرسید: چه شده ؟ شیطان که از خشم قرمز شده بود گفت: « آن مَرد را به جهنم فرستاده اید و آمده وکار و زندگی ما را به هم زده . از وقتی که رسیده نشسته و به حرف های دیگران گوش می دهد و به درد و دلشان می رسد . حالا همه دارند در جهنم با هم گفت و گو می کنند یکدیگر را در آغوش می کشند و می بوسند . جهنم جای این کارها نیست! لطفا ً این مَرد را پس بگیرید!! » وقتی قصه به پایان رسید درویش گفت: « با چنان عشقی زندگی کن که حتی اگر بنا به تصادف در جهنم افتادی خود شیطان تو را به بهشت بازگرداند! »

سه شنبه بیست و پنجم 1 1388

شبی بر ساحل زنده رود
ماه روی خویش را در آب می بیند
شهر در خواب است
گویی خواب می بیند رود
اما هیچ تابش نیست
رود همچون شهر خفته قصد خوابش نیست
رود پیچان است
رود می پیچد بروی بستری از ریگ
شهر بی جان است
سایه ای لرزان
مست آن جامی که نوشیده است
یاد آن لبها که در رویای مستی بخش بوسیده است
در کنار رود
می سپارد گام
می رود آرام

پیام زندگی
عاشقانه همدیگر را دوست داشته باشیم و بی چشم داشت مهرورزی کنیم، که این است رسم شاد زیستن

Friendship isn"t how you forget, but how you forgive
Not how you listen, but how you understand
Not how you see, but how you feel
Not how you let go, but how you hold on

 

دسته ها : عشقولانه
سه شنبه بیست و پنجم 1 1388
فروردین(بره)
در آغاز این هفته از هم صحبتی ویژه ای با شخص جدید لذت خواهید برد. به احتمال زیاد در این هفته، قطع رابطه با شخصی عزیز، آخرین چیزی خواهد بود که به فکرش هستید. پس سعی نکنید که بر دیگران امر و نهی کنید و آنها را به حال خودشان بگذارید. همسرتان در این روزها اصلأ آمادگی مواجهه با جنبه منفی شما را ندارد! ممکن است در روزهای آخر این هفته مهربانی و محبت شما مورد سوء تعبیر قرار بگیرد.
 
اردیبهشت(گاو)
در آخر این هفته تنها نمانید . ممکن است در آخر این هفته تا حدی دستخوش حسرت گذشته ها شوید، ولی بهتر است اجازه ندهید که خاطرات تلخ گذشته خلق و خویتان را تنگ کند. تا آخر این هفته با سرعت هرچه تمام به پیشروی ادامه دهید، کاری که وقتی سرحال،پرانرژی و ماجراجو هستید اصلآ برایتان دشوار به حساب نمی آید. در این هفته انتظار دارید که تمام نیازهایتان برطرف شوند و اگر همسر یا عزیزانتان به خواست شما عمل نکند قطعأ با او درگیر خواهید شد، پس حسابی مراقب باشید.
 
خرداد(دو پیکر)
در آغاز این هفته افزودن کمی تنوع و سرگرمی به زندگیتان ، اصلا عمل اشتباهی به حساب نمی آید. ممکن است در آخر هفته نسبت به عشق برخوردی بدبینانه در پیش بگیرید و بعد خیلی زود به یاد می آورید که اصلآ آمادگی مواجهه با مشکلات ناشی از این برخورد را ندارید. به احتمال زیاد در این هفته در مورد روابط دوستانه تان نیازمند صرف اوقات بیشتری می شوید.
 
تیر(خرچنگ)
در شروع توجهتان به افراد منحصر به فرد و غیرمتعارف جلب می شود. در این روزها در رابطه با یک موضوع کاری تعهدات لازم را از یاد نبرید. نباید در این روزها طرف مقابلتان را از خود برنجانید. ولی اگر بی تاب هستید در این روزها همه چیز به نفعتان خواهد بود تا زمانی که پای عشق به میان می آید. برخورد بدبینانه را کنار بگذارید. به هرحال باید روزی به آنها بها بدهید، پس چرا حالا همین کار را نمی کنید؟
 
مرداد(شیر)
در شروع این هفته ملاقات و آشنایی با افراد جدید و غریبه برایتان جالب و مهیج خواهد بود و همچنان خواستار آزادی تان هستید. در این هفته تبدیل به فردی حساس و با ملاحظه خواهید شد. فقط مراقب باشید که به وابستگی بیش از حد منجر نگردد. هر هدفی را جدی نگیرید که خوشبختانه در این هفته ارتباط گیری با احساستان برایتان آسان خواهد بود و بدون ترس از کسی هر چه را که در فکرتان می گذرد به زبان بیاورید.
 
شهریور(خوشه)
شما اصلا خواهان درگیری در قید و بندها نیستید، ولی یکی از دوستان قدیمی باعث می شود که روی تصمیم گیری هایتان تجدید نظری داشته باشید، در این هفته به واسطه عشق به رویا می روید ولی همسر یا یکی از عزیزانتان باعث می شود که هشیار بشوید. اگر ازدواج کرده اید لجبازی را کنار بگذارید تا دچار مشکل نشوید.
 
مهر(ترازو)
اگر مجرد هستید این روزها فرصتی است به ماجراجویی و خطر کردن بپردازید.همچنان به دنبال تجربه جدید خواهید بود ولی هرگز از جستجو برای یافتن زیبایی های وجودی همسر و یا عزیزانتان دست نمی کشید در حالی که سرشار از انرژی و حوصله هستید ممکن است همسر یا نامزدتان به شما بی توجه باشد.
 
آبان(کژدم)
در شروع این هفته عشق حقیقی را خواهید یافت، اگرچه به شانس خود بدبین باشید. حتی ممکن است از نظر احساسی با شخصی درگیر شوید، ولی بحث و جدل طولانی به راه نیندازید. از شخصی کینه به دل می گیرید که فراموش کردن آن دشوار خواهد بود.
 
آذر(کمان)
سخت مشغول روابط دوستانه خواهید بود. مایلید تنها در لاک انزوای خودتان باشید، فقط نگذارید که این احساس باعث به هم خوردن رابطه دوستی گردد.با هیچ کس قرار ملاقات نگذارید و زمانی که در خود انرژی های مثبت یافتید برقراری ارتباط با افراد جدید برایتان آسان می گردد.
 
دی(بز)
مایلید تا تجربیات تلخ گذشته را که باعث ناراحتی تان شده فراموش کنید! به محض اینکه باور کنید اطرافیانتان قابل اعتماد هستند این حس برطرف خواهد شد. در این روزها دنیا را از دریچه چشم دیگران نگاه کنید تا ناامید نشوید. در این هفته امر و نهی کردن به صلاحتان نیست و اگر اوضاع طبق میلتان نبود ناراحت نشوید چرا که این دوره گذرا خواهد بود.
 
بهمن(دلو)
بعد از پشت سرگذاستن یک دوره پرهیجان و جالب آماده اید تا در آغاز این هفته زندگی عشقی تان را کاملأ جدی بگیرید، اگرچه با بیم و امیدهای عشق و تعهد مواجه خواهید بود. ولی بردبار و صبور باشید و امیدوار به روزهای خوش که دور از ذهن نمی باشد.
 
اسفند(ماهی)
این هفته برای متولدین اسفند موقع بحث و مکالمه است. بویژه جوانان در بسیاری از موارد با یکدیگر به بحث سازنده خواهند پرداخت، اما سعی کنند این بحثها تبدیل به جدل نشود. دختران جوان در مورد خواستگاری های خود و بطور کلی پیشنهادهای ازدواج خیلی بیشتر از پیش بررسی و مطالعه کنند، بخصوص اگر متولدین دی ماه میان این متقاضیان باشند. ممکن است خانه دارها از عقشب افتادگی موقتی شوهران خود در امور مالی کمی ناراحت شوند، اما پایان شب سیه سپید است.
دسته ها : دانستنی ها
سه شنبه بیست و پنجم 1 1388

خوشبختی
در روزگار قدیم، پادشاهی زندگی می کرد که در سرزمین خود همه چیز داشت: جاه و مقام، مال و ثروت، تاج و تخت و همسر و فرزندان. تنها چیزی که نداشت خوشبختی بود و با این که پادشاه کشور بزرگی بود به هیچ وجه احساس خوشبختی نمی کرد.
پادشاه یکی از روزها تصمیم گرفت مأموران خود را به گوشه و کنار پایتخت بفرستد تا آدم خوشبختی را بیابند و با پرداخت پول، پیراهنش را برای پادشاه بیاورند تا پادشاه آن را بپوشد و احساس خوشبختی کند.
فرستادگان پادشاه همه جا را جستجو کردند و به هرکسی که رسیدند، از او پرسیدند:« آیا تو احساس خوشبختی می کنی؟»
جواب آنها « نه» بود، چون هیچ کس احساس خوشبختی نمی کرد.
نزدیک غروب وقتی مأموران به کاخ بر می گشتند، پیرمرد هیزم شکنی را دیدند که داشت غروب آفتاب را تماشا می کرد

 و لبخند می زد.
مأموران جلو رفتند و گفتند:« پیرمرد، تو که لبخند می زنی، آیا آدم خوشبختی هستی؟»
پیرمرد با هیجان و شعف گفت: « البته که من آدم خوشبختی هستم.»
فرستادگان پادشاه به او گفتند: « پس با ما بیا تا تو را به کاخ پادشاه ببریم.»
پیرمرد بلند شد و همراه آنها به راه افتاد. وقتی به کاخ رسیدند، پیرمرد بیرون در منتظر ماند تا پادشاه به او اجازه ورود بدهد.
فرستادگان پادشاه داخل کاخ رفتند و ماجرا را برایش بازگو کردند.
پادشاه از این که بالاخره آدم خوشبختی پیدا شده تا او بتواند پیراهنش را بپوشد، بسیار خوشحال شد. پس رو به مأموران کرد و گفت:« چرا معطل هستید؟ زود بروید و پیراهن آن پیرمرد را بیاورید تا برتن کنم.»
مأموران قدری سکوت کردند و بعد گفتند: « قربان، آخر این پیرمرد هیزم شکن آن قدر فقیر است که پیراهنی برتن ندارد!! »

دسته ها : خاطرات
سه شنبه بیست و پنجم 1 1388

نجات عشق

در جزیره ای زیبا تمام حواس، زندگی می کردند: شادی، غم، غرور، عشق و ...
روزی خبر رسید که به زودی جزیره به زیر آب خواهد رفت. همه ساکنین جزیره قایق هایشان را آماده و جزیره را ترک کردند. اما عشق می خواست تا آخرین لحظه بماند، چون او عاشق جزیره بود.
وقتی جزیره به زیر آب فرو می رفت، عشق از ثروت که با قایقی باشکوه جزیره را ترک می کرد کمک خواست و به او گفت:« آیا می توانم با تو همسفر شوم؟»
ثروت گفت:« نه، من مقدار زیادی طلا و نقره داخل قایقم هست و دیگر جایی برای تو وجود ندارد.»
پس عشق از غرور که با یک کرجی زیبا راهی مکان امنی بود، کمک خواست.
غرور گفت:« نه، نمی توانم تو را با خود ببرم چون تمام بدنت خیس و کثیف شده و قایق زیبای مرا کثیف خواهی کرد.»
غم در نزدیکی عشق بود. پس عشق به او گفت:« اجازه بده تا من باتو بیایم.»
غم با صدای حزن آلود گفت:« آه، عشق، من خیلی ناراحتم و احتیاج دارم تا تنها باشم.»
عشق این بار سراغ شادی رفت و او را صدا زد. اما او آن قدر غرق شادی و هیجان بود که حتی صدای عشق را هم نشنید. آب هر لحظه بالا و بالاتر می آمد و عشق دیگر ناامید شده بود که ناگهان صدایی سالخورده گفت:« بیا عشق، من تو را خواهم برد.»
عشق آن قدر خوشحال شده بود که حتی فراموش کرد نام پیرمرد را بپرسد و سریع خود را داخل قایق انداخت و جزیره را ترک کرد. وقتی به خشکی رسیدند، پیرمرد به راه خود رفت و عشق تازه متوجه شد کسی که جانش را نجات داده بود، چقدر بر گردنش حق دارد.
عشق نزد علم که مشغول حل مساله ای روی شن های ساحل بود، رفت و از او پرسید: « آن پیرمرد که بود؟»
علم پاسخ داد: « زمان»
عشق با تعجب گفت:« زمان؟! اما او چرا به من کمک کرد؟»
علم لبخندی خردمندانه زد و گفت: « زیرا تنها زمان قادر به درک عظمت عشق است.»

سه شنبه بیست و پنجم 1 1388

صداقت


روزی پادشاهی سالخورده که دو پسرش را در جنگ با دشمن از دست داده بود، تصمیم گرفت برای خود جانشینی انتخاب کند.
پادشاه تمام جوانان شهر را جمع کرد و به هر کدام دانه ی گیاهی داد و از آنها خواست، دانه را در یک گلدان بکارند و گیاه رشد کرده را در روز معینی نزد او بیاورند.
پینک یکی از آن جوان ها بود و تصمیم داشت تمام تلاش خود را برای پادشاه شدن بکار گیرد، بنابراین با تمام جدیت تلاش کرد تا دانه را پرورش دهد ولی موفق نشد. به این فکر افتاد که دانه را در آب و هوای دیگری پرورش دهد، به همین دلیل به کوهستان رفت و خاک آنجا را هم آزمایش کرد ولی موفق نشد.
پینک حتی با کشاورزان دهکده های اطراف شهر مشورت کرد ولی همه این کارها بیفایده بود و نتوانست گیاه را پرورش دهد.
بالاخره روز موعود فرا رسید. همه جوان ها در قصر پادشاه جمع شده و گیاه کوچک خودشان را در گلدان برای پادشاه آورده بودند.
پادشاه به همه گلدان ها نگاه کرد. وقتی نوبت به پینک رسید، پادشاه از او پرسید: « پس گیاه تو کو؟» پینک ماجرا را برای پادشاه تعریف کرد.
در این هنگام پادشاه دست پینک را بالا برد و او را جانشین خود اعلام کرد. همه جوانان اعتراض کردند.
پادشاه روی تخت نشست و گفت:« این جوان درستکارترین جوان شهر است. من قبلاً همه دانه ها را در آب جوشانده بودم، بنابراین هیچ یک از دانه ها نمی بایست رشد می کردند.»
پادشاه ادامه داد: « مردم به پادشاهی نیاز دارند که با آنها صادق باشد، نه پادشاهی که برای رسیدن به قدرت و حفظ آن به هر کار خلافی دست بزند.»

دسته ها : خاطرات
سه شنبه بیست و پنجم 1 1388

انتخاب


زنی از خانه بیرون آمد و سه پیرمرد را با ریش های بلند جلوی در دید.
به آنها گفت: « من شما را نمی شناسم ولی فکر می کنم گرسنه باشید، بفرمائید داخل تا چیزی برای خوردن به شما بدهم.»
آنها پرسیدند:« آیا شوهرتان خانه است؟»
زن گفت: « نه، او به دنبال کاری بیرون از خانه رفته.»
آنها گفتند: « پس ما نمی توانیم وارد شویم.»
عصر وقتی شوهر به خانه برگشت، زن ماجرا را برای او تعریف کرد.
شوهرش به او گفت: « برو به آنها بگو شوهرم آمده، بفرمائید داخل.»
زن بیرون رفت و آنها را به خانه دعوت کرد. آنها گفتند: « ما با هم داخل خانه نمی شویم.»
زن با تعجب پرسید: « چرا!؟» یکی از پیرمردها به دیگری اشاره کرد و گفت:« نام او ثروت است.» و به پیرمرد دیگر اشاره کرد و گفت:« نام او موفقیت است. و نام من عشق است، حالا انتخاب کنید که کدام یک از ما وارد خانه شما شویم.»
زن پیش شوهرش برگشت و ماجرا را تعریف کرد. شوهـر گفت:« چه خوب، ثـروت را دعوت کنیم تا خانه مان پر از ثروت شود! » ولی همسرش مخالفت کرد و گفت:« چرا موفقیت را دعوت نکنیم؟»
عروس خانه که سخنان آنها را می شنید، پیشنهاد کرد:« بگذارید عشق را دعوت کنیم تا خانه پر از عشق و محبت شود.»
مرد و زن هر دو موافقت کردند. زن بیرون رفت و گفت:« کدام یک از شما عشق است؟ او مهمان ماست.»
عشق بلند شد و ثروت و موفقیت هم بلند شدند و دنبال او راه افتادند. زن با تعجب پرسید:« شما دیگر چرا می آیید؟»
پیرمردها با هم گفتند:« اگر شما ثروت یا موفقیت را دعوت می کردید، بقیه نمی آمدند ولی هرجا که عشق است ثروت و موفقیت هم هست! »

دسته ها : خاطرات
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388

ملاصدرا می گوید:
خداوند بی نهایت است و لامکان و بی زمان
اما به قدر فهم تو کوچک می شود
و به قدر نیاز تو فرود می آید
و به قدر آرزوی تو گسترده می شود
و به قدر ایمان تو کارگشا می شود
یتیمان را پدر می شود و مادر
محتاجان برادری را برادر می شود
عقیمان را طفل می شود
ناامیدان را امید می شود
گمگشتگان را راه می شود
در تاریکی ماندگان را نور می شود
رزمندگان را شمشیر می شود
پیران را عصا می شود
محتاجان به عشق را عشق می شود
خداوند همه چیز می شود همه کس را...
به شرط اعتقاد
به شرط پاکی دل
به شرط طهارت روح
به شرط پرهیز از معامله با ابلیس
بشویید قلب هایتان را از هر احساس ناروا
و مغزهایتان را از هر اندیشه خلاف
و زبان هایتان را از هر گفتار ناپاک
و دست هایتان را از هر آلودگی در بازار
و بپرهیزید از ناجوانمردی ها، ناراستی ها، نامردمی ها...
چنین کنید تا ببینید چگونه
بر سفره شما با کاسه ای خوراک و تکه ای نان می نشیند
در دکان شما کفه های ترازویتان را میزان می کند
و در کوچه های خلوت شب با شما آواز می خواند

مگر از زندگی چه می خواهید که در خدایی خدا یافت نمیشود؟؟؟
"آیا خدا برای بنده خویش کافی نیست؟

دسته ها : خاطرات
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388
نظر اساسى پیچیدگى مشکل‌آفرین را قرار است معلوم بکند، پیچیدگى را رمزدار مى کند و پیچیدگى اطلاعات به این منظور که از یک تخمین معقولانه مى تواند مشتق‌شده باشد.نمونه بارز مدیریت پروژه مدیران قادر کردن را وسیله به کار مى برد که به وجود مىآورد و مفصل را استفاده مىکند کار براى تخصیص منبع را برنامه بریزد، بشناسد و روابط وابستگى شغلى را تعقیب مىکند، پروژه را پیاده مىکند، تعقیب کردن از هزینه‌پشت تخصیص‌ها نگهدارى مىکند و پرت را به وجود مىآورد( زیرطبقه یک سوم مدیریت پروژه وسیله به کار مىبرد(پست الکترونیکى، اطلاعیه سوار مىشود، اشتراکى sdraobetihw) کار گروهى را پشتیبانى مىکند و وسائل را ممکن است در برداشته باشد که تصمیمات مختلف را ضبط مىکند برده‌شده در طول فرآیند توسعه سیستم. 5.4.1.6 مهندسىمجدد رمز میراث را وسیله به کار مىبرد(براى مثال، برنامه‌هاى کهنه که موافقت براى سال 2000 را باید اصلاح‌شده باشد) اغلب ساختمان فقدانى و در بعضى موارد، اصل برنامه نه حتى وجود داشتن ممکن است. مهندسىمجدد فرآیند نرم افزار کاربردى اصلاح‌کننده است استفاده کردن یک کیس وسیله. با مهندسى معکوس، نرم افزار کاربردى موجود طرحش را مطالعه کرده و بفهمد. مهندسى به جلو شامل شدن‌ها یک طراحى مجدد کردن کامل سیستم که از تکنولوژىهاى جدید بهره‌مند مىشود از قبیل خدمتکار موکلى محاسبه بکند. مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر چندین وسیله را فراهم میکند که مهندسى معکوس را پشتیبانى میکند.کاربر رمز برنامه را خواند و اطلاعات سطح بالا را در مورد سیستم تولید میکند، ازاین قبیل اطلاعات میان رمز نامنتظم را ساختاریافته‌تر در یک چیزى تغییر میدهد. تحلیل‌گرها قدرت و ضعف‌هاى سیستم را ارزیابى مىکنند. [از میان رمزها بانک اطلاعاتى را خوانده و چنین وسائل نوشته‌شده مانند سلسله مراتب را تولید میکند نمودار تهیه مىکندیا هستىرابطه نمودار تهیه مىکند(فصل 26 براى پشتیبانى کردن مهندسى به جلو)عمر استاندارد، کیس تولید نرم‌افزار را فراهم میکند براى طراحى مجدد سیستم موجود این وسیله  را به کار ببرد. 5.4.1.7 وسائل وابسته به اندازه‌گیرى وسائل وابسته به اندازه‌گیرى اطلاعات را روى برنامه‌ها جمع می کنند  و اجراى برنامه؛ براى مثال، در حال ارزیابى کردن مجموعه رمز مبنى بر چنین مبحث وزن اشعار مانند  آمار. وسائل دیگر به آمار برنامه زمان اجراء عادت دارند جمع بکنند. 5.4.1.8 خانه‌دارى خانه‌دارى را وسیله به کار میبرد استفاده‌کننده تولید کردن را وسیله به کار ببرد، حساب بکند تولید بکند و ویژگیهاى خاص دستیابى مخزن را نظارت مىکند، پشتیبانى و بازیابى را پیاده مىکند و خانه‌دارى دیگر را اعمال انجام مىدهد. 5.4.1.9 مخزن تمام وسائل از طریق مخزن را مجتمع است. مخزن یک موضوع دارایى براى انبار کردن و با هم یکى کردن طرح‌ها است، توصیفات، مشخصات، داده‌هاى آزمایشى و موارد دیگر مربوط به فرآیند پیشرفت. مخزن به استفاده‌کنندگان اجازه مىدهد و براى توسعه‌دهنده‌ها اطلاعات را شریک مىکنند، پشتیبانىها فعالیتهاى رو به رشد تیم‌مبنى بر، براى یک مکانیزم براى با هم یکى کردن را یک تغییر کردن فراهم مىکنند مجموعه کیس وسیله به کار ببرد و از یک منبع محفوظ انبار براى منابع نرم‌افزار نگهدارى مىکند. به طور اضافى، مخزن از اطلاعات در مورد روابط متقابل مختلف بین نگهدارى مىکند(منطقى و فیزیکى) شکل مىدهد و حتى با نمونه‌ها منسوب به انجام‌ها بیرون مخزن(از قبیل در برنامه‌ها). براى مثال، اگر یک تعریف منطقى یک فرآیند منسوب به انجام‌هایش است، یک مخزن مىتواند جستجو بکند و همچنین بازیافت تمام انجام‌ها(و غیره برنامه‌ها) آن فرآیند در محیط سیستم اطلاعات مدیریتى کاربرد. مخزن شکل مىدهد مجبور باشد باز باشید و قابل بسط(به عبارت دیگر، آنها فروشندگان دیگر را وسائل باید جا بدهند). بازار در حال حاضر در حال حرکت به طرف استانداردسازى است و کیس فروشندگان قلاب‌ها را دارد شروع مىکند فراهم بکند که به نمونه‌هایشان اجازه مىدهد ذخیره‌شده در فروشندگان دیگر مخزن‌ها باشید. براى مثال، اس-کیس منطقى وسیله به واردات و صادرات نمونه‌هایشان به میکروسافت را اس-محصول مخزن اجازه بدهد. همچنین فروشندگان براى دسترسى به اطلاعات را در مخزن‌هایشان از طریق وب جهانى دارند شروع مىکنند فراهم بکنند. به طور نمونه یک مخزن جدا براى هر پروژه را نگهدارىشده است و یک مخزن مرکزى از جزئیات براى همه پروژه‌ها نگهدارى مىکند. نرم‌افزار کنترل نسخه عادت دارد در هتل نام‌نویسى بکند و مخزن‌هاى پروژه مختلف را از مخزن مرکزى وارسى مىکند. 5.4.2 میزهاى کار تلفیق در یک کیس محیط در امتداد چهار بعد 4 انجام بشود. تلفیق اطلاعات متقاعد مىکند که اطلاعات در یک روش سازگار از میان همه محیط اداره‌شده‌اند. تلفیق را نظارت بکنید براى وسائل مختلف اجازه بدهد ترکیب بکند و بر طبق احتیاجات پروژه را کار مىکند و محیط پشتیبانى مىکند. تلفیق معرفى به استفاده‌کنندگان اجازه مىدهد یک واسط گذاشتن سازگار از میان همه طیف ابزارى ببیند. تلفیق را به جریان بیاندازید را که متقاعد بکند عمل متقابل کردن را به طور مؤثر در حمایت از یک فرآیند ویژه وسیله به کار ببرد. میزهاى کار تلفیق را براى فقط یک قسمت عمر توسعه سیستم تهیه مىکنند. حروف بزرگ تکیه‌گاه را مراحل زودتر وسیله به کار مىبرد(تعریف مسئله، تحلیل و طراحى مىکند،) اما کم فراهم مىکند یا از پشت هیچ پشتیبانى مىکند(تولید کدى، و غیره.) انجام حروف کوچک تکیه‌گاه را طرح وسیله به کار مىبرد، انجام، آزمایشى و نگهدارى مراحل عمر توسعه سیستم(به طور کلى پشت). نمونه بارز حروف کوچک تولیدکنندگان در برداشتن کاربرد را وسیله به کار مىبرد براى گفتگو طراحى بکند، پیش دید بکند رنگ بزند، تولید را رمزدار بکند و غیره آنها کم فراهم بکنند یا از مراحل زودتر عمر پیشرفت هیچ پشتیبانى مىکنند. هم بالایى و هم حروف کوچک کار را در رابطه با یا برنامه‌ریزى [به طور انجام] میزهاى کار وسیله به کار مىبرند(سردبیران، گردآورنده‌ها،، اشکال‌زداها آزمایش مىکنند و غیره.) وسیله به کار مىبرد 5.4.3 کیس شىءگرا کیس شىءگرا را وسیله به کار مىبرد 6 تکیه‌گاه وسیله به کار ببرد نمودار تهیه کردن تکنیک‌ها براى چنین مفاهیم شىءگرا اساسى مانند کلاسها، و غیره (وراثت تولید را رمزدار بکنید و تلفیق با مخزن‌هاى دیگر و همچنین ضرورى وسیله به کار مىبرد. خیلى مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر تکیه‌گاه را زبان اصلاح‌شده متحد وسیله به کار مىبرندیادداشت ، یک استاندارد به وسیله مفعول مدیریت گروه را تصویب کرد، با هم یکى کردن‌ها یادداشت به کاررفته در روشهاى شىءگرا مختلف از قبیل به طور اعتراض کردن (فصول 29 و / یا 66) یک تغییر مفعول تغییرات را سد راه ملزوم میکند کیس به کار انداختن را وسیله به کار ببرد، با این وجود. براى مثال، یک کیس تولیدکننده کدى رمز شىءگرا را نه فقط در زبان‌ها از قبیل سى-باید تولید بکند++یا جاوا بلکه براى تغییر این چنین رمز به وسیله برنامه‌نویس اجازه میدهد. هر تغییرات برنامه‌نویس با طرح‌هاى زیربنایى را بسیار مورد باید همزمان باشند وسیله توانایى را باید مجبور بکند از هم‌زمانى دوسویه بین نمونه‌هاى نوشته‌شده نگهدارى بکند و رمز تولیدى. به عبارت دیگر، آیا رمز به وسیله وسیله مورد را تولید کرد یا برنامه‌نویس، با وسیله مورد را باید مجتمع باشد. کیس شىءگرا وسیله به کار مى برد مجبور باشد ثبات را پشتیبانى مى کند رسیدگى مى کند و توانایى هاى بازبینى خطا را فراهم مى کند. اگر وسیله مورد بازبینى خطا را قرار است انجام بدهد، به صورت کپسول در آوردن را باید پشتیبانى بکند،، وراثت پیغام مىدهد بگذرد و مشخصات شىءگرا دیگرو استفاده‌کنندگان به نگاه را در پرده نمایش یک مفعول باید قادر باشند، و نه تکیه کردن به سادگى روى تکنیک‌هاى در حال نمودار تهیه کردن. توانایىهاى علف‌خوار و احتیاج براى چرم و قسمت‌هاى مدل را آشکار مىکند بىمانند است به کیس شىءگرا وسیله به کار ببرد. علف‌خوار ضرورى است براى اینکه پیشرفت شىءگرا دوباره استفاده کردن را فشار مىآورد، که طراح را قصد دارد براى کلاسهاى به طور بالقوه قابل استفاده مجدد به جاى اینکه چرخ [دوباره مخترع] را باید پیدا بکند. نرم‌افزار متصدى کتابخانه را دوباره استفاده بکنید(یک کتابخانه اجزاء مکانیزم‌هاى بازیافت را و سؤال بکنید) به اجزاء بازیافت نرم‌افزار براى دوباره استفاده کردن کمک مىکند. خیلى از این علف‌خوار به وسیله واژه کلیدى را چنین تکنیک‌هاى استاندارد مانند جستجوکننده جا نمىدهد. کیس شىءگرا مختلف وسیله به کار مىبرد بد براى نامزد به تحلیلگر کمک مىکند یا طراح تجسم مىکند و تجرد را مىفهمد و فرآیند تخصص سلول در انجام وظایف تعریف طبقه‌اى را ادامه دارد و طبقه‌بندى. براى مثال، تحلیلگر از میان یک سلسله مراتب امکان دارد مرور بکند یا کلاسها را همه آن استفاده یک کلاس ویژه امکان دارد آرزو بکند معلوم بکند یا تمام کلاسهاى ترکیب‌دهنده در یک کلاس معین. براى فرآیند علف‌خوار را مؤثرتر کردن، تحلیلگر امکان دارد بخواهد پنهان بکند یا حتمى بزرگ مىشود به تفصیل تشریح مىکند. براى مثال، 6 تحلیلگر ممکن است ملزوم بکند که وسیله مورد یا آشکار کردن را ویژگىها پشتیبانى بکند پنهان بکند یا عملیات در یک کلاس مفعول، روابط بین کلاسهاى مفعول، پارامترهاى پیغام‌ها بین کلاسهاى مفعول و سلسله‌هاى پیغام‌ها بین یک گروه کلاسهاى مفعول در حال همکارى کردن 5.4.4 مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر محیطها مشخص‌شده محیط دوره‌اى براى مجموعه تام امکانات خودکار را محتاط است(از قبیل فعالیت پیوند بزند) براى لازم تمام فعالیتها را در سیستم‌ها عمر پیشرفت پشتیبانى بکند، یک محیط قابلیت استفاده مجدد اجزاء ابزارى را باید پشتیبانى بکند، سهولت تلفیق ابزارى، پیش‌نمونه‌سازى و از فعالیتهاى توسعه سیستم عمر در چندکاربرى بزرگ پشتیبانى مىکند، محیطهاى نرم‌افزار چندین‌پروژه. یک محیط قابل بسط باید باشد. وسائل جدید احتمال داشتن هستند عمر محصول مورد را پدیدار بشود ادامه داشته باشد و محیط توانایىهاى ابزارىاش مستعد به در حال اضافه کردن به آسانى و با هم یکى کردن وسائل جدید باید باشد. قابلیت انبساط به آسانى بیشتر است انجام‌شده محیط وقتى که باز است. همچنین یک محیط [بین‌اتصال] را باید پشتیبانى بکند، تلفیق نرم و نگهدارى چندین استفاده‌کنندگان در حال کار کردن روى پروژه‌هاى مختلف روى یک شبکه. زیرساختار به قابلیت انبساط احتیاج داشت فراهم بکند و [بین‌اتصال] از توانایىهاى سیستم عامل اساسى جلو مىزند. مثال‌هاى محیطها آى بى ام را اس-اد در برمىدارند/ دور و اتحادیه تجهیزات دیجیتال اس-پیوستگى. این دو محیط وسائل اساسى را فراهم مىکنند، میزهاى کار و یک سکوى انتگرالگیر که به کمپانىهاى دیگر اجازه مىدهد محیط را با محصولات اضافى پولدار بکند یا وسیله به کار مىبرد. 5/5 کلید مىنامندمهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر(مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر) مجموعه وسائل خودکار آن کمک کردن در همه فرآیند مهندسى نرم‌افزار. محیط یک مجموعه وسائل و میزهاى کار آن تکیه‌گاه همه فرآیند نرم‌افزار. مهندسى به جلو کاملاً طراحى مجدد کردن یک سیستم که از تکنولوژىهاى جدید بهره‌مند مىشود از قبیل خدمتکار موکلى محاسبه بکند. حروف کوچک مجموعه وسائل آن تکیه‌گاه طرح، انجام، آزمایشى و نگهدارى مراحل عمر توسعه سیستم(به طور کلى پشت).  آماریک پیچیدگى مبنى بر یک تعداد تعداد تصمیمات در یک برنامه وابسته به اندازه‌گیرى. یک نماینده تست‌پذیرى و مراقبت‌پذیرى نرم‌افزار. مهندسىمجددفرآیند نرم افزار کاربردى اصلاح‌کننده یک کیس وسیله استفاده مىکند. مخزنیک موضوع دارایى مجتمع طرح‌ها جایى که، توصیفات، مشخصات، داده‌هاى آزمایشى و موارد دیگر ذخیره‌شده‌اند و با هم یکى کردند. مخزن بحرانىترین جزء در یک کیس محیط است. مهندسى معکوسبراى فرآیند نرم افزار کاربردى موجود در حال مطالعه کردن طرحش را مىفهمد. وسیله به کار ببرید  نرم‌افزار که یک کار ویژه در فرآیند تولید نرم‌افزار پشتیبانى مىکند. حروف بزرگ مجموعه وسائل آن تکیه‌گاه مراحل زودتر(تعریف مسئله، تحلیل و) عمر توسعه سیستم را طراحى مىکند. میز کاریک کاربرد تک که چندین وسیله با هم یکى مىکند، یک واسط کاربر سازگار در حال فراهم کردن، احضار سازگار وسائل و وسیله به کار بردن‌مجموعه‌ها و به یک مجموعه داده‌هاى متداول از یک مخزن دسترسى پیدا مىکند(تلفیق اطلاعات). 6/5 نرم‌افزار چندین نرم‌افزار کمپانىها و کیسشان محصولات در جدول شماره 5.1 را حاشیه‌دار است. این فهرست نه به هیچ وجه جامع است نویسنده را اس-توصیه‌نامه‌ها نشان بدهد. لطفاً براى یک فهرست جدیدتر یکى از وب جهانى بعدى را ملاقات مىکند معین مىکند: جدول شماره 1/5 یک نماینده فهرست کیس محصولات محصولات کمپانىمیکروسافت بینایى الگوریتم بینایى سورس امن منطقى منطقى گل سرخ رقمى تجهیزات شرکت پیوستگى  اندرسن مشورت کردن پایه) (استرلینگ نرم‌افزار ترانه‌سرا سیستم نرم‌افزار (معمار هولت-پکرد اوراکل) (طراح پاور)(طراح آى بى ام نرم‌افزارمهندسى کمپانیها/ کامپیوترها/ نرم‌افزار / توجه: در (LRU) دوم، دو زیرخط منش‌ها هستند به هم بافته‌شده تأسیس‌کننده بهبود مستمر براى انتقال تکنولوژى، در برخورد کیس تکنولوژى روى نرم‌افزار فرآیند، کوک، طبقه‌بندى کیس تکنولوژى، [با هم‌گذاشتن] مؤسسه مهندسین برق و الکترونیک،  توماس تعریف تلفیق ابزارى براى محیطها، مؤسسه مهندسین برق و الکترونیک نرم، یک تحلیل و طراحى کردن و راه دستیابى براى کار.
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388
 
 
اسب بخار 
 اسب بخار  (کیس. M. T)  دانشگاه میامی
 به مقصود تحلیل، طراحى ، پیشرفت، آزمایش و نگهدارى نرم‌افزارپردازش پیچیده‌اند که باید اداره و کنترل ‌شوند مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر(کیس) یک تکنولوژى  است که به  این فرآیند کمک میکند. مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر مثل مجموعه وسائل خودکار به طور وسیع تعریف‌شده است آن کمک کردن در همه فرآیند مهندسى نرم‌افزار میتواند باشد. به درستى به کاررفته و کیس را وسیله به کار میبرد برای سودمندى و بهبودی  محکم و فرآیند پیشرفت و کیفیت سیستم منتج ‌شده. 2/5 قدرت، ضعف‌ها و محدودیت‌ها به  سود اصلى کیس نسبت داده‌شده و سودمندى را بهبودیافته است.در چه وقت کیس را به درستى میتوان استفاده کرد؟ کیس مدت زمان تولید را عمدتاً کاهش میدهد. و این دلیل ماشینى کردن است. مهندسى نرم‌افزار خیلى  با دست خسته‌کننده است به همین خاطر با وسائل خودکار جانشین میکنند. سود اصلى دیگر کیس کیفیت را بهبودیافته است. مهندسى نرم‌افزار کامپیوتر را وسیله ای به کار میبرد تا قراردادهاى مد را اجرا بکند، علم نحو را معتبر بکند، ثبات را انجام بدهد از میان نمونه‌ها را رسیدگى بکند، رمز شدیداً قابل نگهدارى را تولید بکند و کیفیت را بهبود یابد. همچنین مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر به ریل پیشرفت یک پروژه میتواند عادت داشته باشد و  از تحلیل نگهدارى میکند، از میان طرح و انجام. مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر به  اداره کردن کمک میکند موج اثر بگذارد وبا  یک تغییر به یک مدل ناشى بشود. در پاسخ به یک تغییر، کیس را درست میکند تغییرات لازم برای نمونه‌ها را انجام میدهد تا تحلیلگر طرح‌ها را مجبور نباشد دوباره بکشد. در نتیجه، تحلیلگر ممکن است که مشوق باشد و بیشتر  سعى میکند تا راه‌حلهاى بهتر را توسعه دهد. یک سود ثانوى کیس ارائه اسناد بهتر است براى اینکه سیستم آنرا آسان می  کند به وجود بیاورد، گرد می آورد و از ارائه اسناد مرغوب نگهدارى میکند. به دلیل کیفیت سیستم بهبودیافته و ارائه اسناد بهتر، اغلب کیس در حال استفاده کردن به مراقبت نرم‌افزار کم‌شده منتج میشود  وخرج برمیدارد. همچنین، کیس ارائه اسناد یک شکل جدید حافظه متحد را که فراهم میکند کارکنان را جان به در میبرد تغییر میکند و حدود ارائه اسناد کاغذى. مقدارى مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر مبنى بر یک اسلوب‌شناسى ویژه وسیله به کار میبرند تا قراردادهاى مدل‌سازى را ملزوم‌شده توسط یک پروژه معین پشتیبانى کنند. در نتیجه، آنها نیرو استفاده‌کنندگان بعضى وقت‌ها که قبول میکنند و راه تحمیلى دستیابى را استفاده میکنند. تحلیلگر اس-مسئول این  است که وسیله درست را براى کاربرد انتخاب میکند. کاربرمجبور به جا دادن وسیله نباید باشد. مادامیکه بسیار تحقیق نشان میدهد که کیس در فرآیند پیشرفت کمک میکند و سودمندى را بهبود مییابد، بررسى های مختلف نشان داده‌اند آن کیس اغلب کارنکرده به طور یکنواخت از میان سازمان است، به وسیله فقط یک گروه به کاررفته است یا هرگز به کارنرفته است. یک دلیل ممکن است که پیچیدگى درک‌شده مزیتها را از استفاده کردن وسیله مورد سنگین‌تر است. اگر پرورش معین کند و استفاده‌کنندگان درک بکند که کیس براى آنها یک مزیت نسبى است و وسیله را فراهم بکند احتمال داشت آنها را داوطلبانه استفاده بکند. همچنین، تعهد مدیریت و ضرورى پشتیبانى میکند. سودها از استفاده کردن کیس به ندرت انجام‌شده‌اند مگر اینکه وسائل مورد به صورت صحیح تحقق‌یافته‌اند و با احتیاط اداره کردند. مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر خود به خود هدف نیست. هدف واقعى یک کیس موفق انجام نیست اما بهبودى فرآیند تولید نرم‌افزار. بدون بهبود مستمر در فرآیند تولید نرم‌افزار، کیس بیشتر مضرتر از سودمند ممکن است باشد.وسیله مورد به اسلوب‌شناسى کار برگزیده عادت دارد آسان بکند، براى نه آنرا جانشین میکند. مگر اینکه سازمان کیسش را اهداف تکنولوژى با اهداف تجارى اش دوباره تشکیل بدهد، نتایج احتمال داشتن باشید مأیوس بکنید. ورودى و نظرات را نسبت دادند کیس ترکیب بکند و خیلى از وسائل را با هم یکى میکند. مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر وصف‌شده در (بخشها III)، (VI)، وى-و وى  به کار میبرد .کامپیوتر بد به کاررفته در طول اطلاعات جمع کردن بعضى وقت‌ها و مرحله تعریف مسئله، یک مطالعه امکان‌پذیرى مخصوصاً به پشتیبانى بکند رهبرى بکند
(فصل 14< کیس بی شباهت، یک محیط برنامه‌نویسى است که  فعالیتهاى برنامه‌نویسى را پشتیبانى  و فراهم مى کند یا از تحلیل هیچ پشتیبانى مى کند و طراحى مى کند.
مفاهیم
 مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر یک مکانیزم براى خودکار عمل کردن اسلوب‌شناسى هاى توسعه سیستم است. مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر به طور نمونه در یک وسیله به کار می رود: قراردادهاى یادداشت یک روش ویژه پیشرفت را پشتیبانى بکنید سبک رئالیستى را و اجرا بکنید. تیم‌هاى تحلیلگران را پشتیبانى بکنید .طراحان  با همدیگر درباره یک پروژه کار مى کنند. به استفاده‌کننده اجازه بدهید آزادانه بین نمونه‌هاى متفاوت را هدایت بکند تغییرشکل‌هاى خودکار را بعد از یک مرحله تا جایى که تخصیص مى دهد  پشتیبانى بکنید. فعالیتها را از ملزومات تا رمز  زندگى پشتیبانى بکنید،. نگهدارى ملزو مات را پشتیبانى بکنید و براى اطلاعات مدیریت تشکل به کنترل مدیریت فرآیند پیشرفت کمک مى کند. و آزمایش کردن را برای  ثبات درونى نمونه‌ها پشتیبانى  و رسیدگى بکنید. مهندسی نرم افزار متقاعد مى کند که اگر یک مدل هماهنگ با مسئله واقعى دنیا است نشان بدهد. معمارى موضوعى کیس یک محیط است که  فرآیند مهندسى نرم‌افزار را پشتیبانى مى کند. محیط معمولاً از وسائل جدا تشکیل مى شود، از قبیل ویرایش، برنامه ریزى، تأئید و معتبرسازى، مدیریت تشکل، مبحث وزن اشعار و پیمایش، مدیریت پروژه، خانه‌دارى وسیله به کار مى رود . نمایش‌هاى تصویر شماره 1/5 یک استاندارد کیس معمارى. تصویر شماره 1/5 یک استاندارد کیس معمارى. 5.4.1.1 ویرایش را وسیله به کار میبرد در برداشتن را وسائل سنتى وسیله به کار ببرد(از قبیل کلمه‌پردازش و برنامه‌ریزى سردبیران) آن در ارائه اسناد و نمودار تهیه کردن وسائل آن فراهم کردن تواناییهاى نوشته‌شده از قبیل طرح یک نمودار جریان داده‌ها کمک بکند به وجود بیاورد.
(فصل 24 نمودار رابطه مستقل
، 5.4.1.2 قبلاً برنامه‌ریزى رمزگذارى را و اشکال‌زدایى وسیله به کار برد وسائل استاندارد هستند وسیله به کار ببرد گرد بیاورد(یا تعبیر مىکند،) مىدود و یک برنامه اشکال‌زدایى مىکند. تولیدکنندگان را رمزدار بکنید وسائل آن رمز نوشتن از یک مشخصه سطح بالاى یک کاربرد هستند. براى مثال، در یک کاربرد شىءگرا یک تولیدکننده کدى را به رمز امکان دارد بنویسد براى کلاس را به مفعول‌کلاس بدهد نمودار تهیه بکند. در یک محیط برنامه‌سازى چشمى، یک تولیدکننده کدى به رمز امکان دارد بنویسد براى واسط گذاشتن زیربنایى را به یک واسط کاربر بدهد. بازسازى وسیله به کار مىبرد کمک بکند تجزیه‌کننده و با فرمت‌بندى رمز موجود با در آوردن رفتن‌به احکام یا دیگرى قسمت‌هاى دست‌نیافتنى رمز غیرضرورى. 5.4.1.3 تأئید و معتبرسازى بازبینىکننده‌ها را وسیله به کار مىبرد متقاعد بکند که علم نحو درست است. تصدیق وسیله را به کار مىبرد برای متقاعد کردن که ملزومات درست هستند و محصول اعمال  کار مىکند مطلوب یا به وسیله مشترى را درخواست کرد. در این طبقه‌بندى انواع وسائل است. تحلیل‌گرهاى ایستاده میان‌مراجع تولید مىکنند، براى علم نحو را رسیدگى مىکند و استانداردها را روى یک برنامه بدون رمز اجراءکننده اجرا مىکند. تحلیل‌گرهاى وابسته به وظایف اعضاى بدن، از قبیل نقشه‌کش‌ها و نیمرخ‌سازان، اجراء برنامه ناظر. دستگاههاى قیاس براى تفاوتها را رسیدگى مىکنند یا شباهتها بین پرونده‌ها؛ آنها براى بازبینى را به کاررفته‌اند آزمایش خارج بکند و انتظار داشت برنامه منتج بشود. دستیارهاى اثبات صحت را پشتیبانى مىکنند تکنیک‌هاى رسمى برای  ثابت کردن به طور ریاضى و درستى رمز کمک بکنند و ثبات و مشخصه را بین رمز ارزیابى مىکنند. مدیریت را آزمایش بکنید وسیله به کار مىبرد((پارت IIV)) تولیدکنندگان مورد آزمایشى را و تولید کردن انواع داده‌هاى آزمایشى واردشده مبنى بر معیارهاى آزمایشى در بردارنده و برنامه داده‌هاى ورودى بنا بکند. همچنین آنها وسائلی را در برمیدارند که نتایج را اداره میکنند، لیست‌هاى کنترل را تأئید میکند و برگشت را میتوانند رسیدگی بکنند.
( 5.4.1.4 مدیریت تشکل)
 مدیریت تشکل را وسیله به کار مىبرد  برای کمک به  تولید نرم‌افزار و هماهنگ کننده را اداره مىکند. مدیریت نسخه کمک را وسیله به کار مىبرد از نسخه‌هاى مختلف رمز نگهدارى بکند و آن رونوشت درست رمز را متقاعد مىکند در کار متعاقب را ترکیب شده است.بر  متصدیان کتابخانه و وارسى نرم‌افزار از مخزن  نظارت میکنند. ساختمان یک کاربرد پیش‌پردازى شامل بشود، و ادغام گردآورنده انواع اجزاء نرم‌افزار. سازندگان ترتیب هر جزء آن نسخه اصلاح‌شده یا قطعه نرم‌افزار را متقاعد مى کنند که کالاى آماده فروش را شامل شده است. این وسائل بحرانى مى شوند وقتى که براى سکوهاى مورد نظر متفاوت ساخته‌شده  باشندکه  از قبیل همان محصول یونیکس است یا براى اینکه ویندوز اجزاء آنها را دنبال مى کند براى هر سکوى مورد نظر به کاررفته. وقتى تغییرات که  جزء یک نرم‌افزار را درست‌شده‌اند، اجزاء دیگر ساختگى هستند. اگر یک جزء معین در چندین نرم‌افزار را به کاررفته است یا به وسیله چندین طراحان تصویر مى اندازد بنابراین توسعه‌دهنده‌ها تغییرات توسعه‌دهنده‌ها را از میان همه باید همزمان باشد و تصویر مى اندازد متقاعد بکند که همه محصولات به صورت صحیح ادامه بدهند. کنترل را تغییر بدهید و هم‌زمان این را زیر نظر داشته باشد، قدردانى را تصویر بیاندازید و توسعه‌دهنده‌هاى مدیریت و طراحان علاقه را بیان کرده‌اند روى آنها قیمتها را ناتوانى به درستى پیشگویى بکند کوشش‌ها را و تخمین بزنید، ملزومات منبعى انسان را مدت تصویر بیاندازید. مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوترکار را براى اندازه‌گیرى ها فراهم مى کند که در فرآیند قدردانى مى تواند کمک بکند. براى مثال، مدل  قیمت سازه‌اى(مدل قیمت سودمند) 1 در مقدارى مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر نرم‌افزار مجتمع است. همچنین شکل متداول نقطه کاررا بدهد .دامنه کوشش لازم با شمردن راکه مى تواند برآوردشده باشد تعداد فعالیتهاى کار تابع را صدا زدند اشاره بکند.
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388
همواره راه هایی وجود دارد که بدون نیاز به تخصص افراد ماهر میتوان پی به عیب سخت افزارهای مشکل دار خود ببرید. این ترفند اگر چه یک راهنمای جامع برای عیب زدایی از کامپیوترتان نیست اما می تواند شما را به سمت یافتن مشکل کامپیوتر راهنمایی کند. مطمئنأ پیدا کردن عیب کامپیوتر توسط شخص خودتان بسیار شیرین تر از تشخیص آن توسط یک تعمیرکار با تجربه است!
اگر بعد از فشردن دکمه power ، کامپیوتر روشن نشد
بررسی کنید آیا سیم برق متصل است؟ آیا سر دیگر سیم برق متصل شده است؟ سوییچی که در پشت کامپیوترتان وجود دارد چک کنید. از اتصال صحیح منبع تغذیه به مادربرد اطمینان حاصل کنید. کابل برق فلاپی را چک کنید. اگر هیچ یک از این کارها نتیجه نداد در مرحله بعد هر چیزی را که به مادربرد متصل است به غیر از کابل برق، سیم دکمه power، کارت گرافیک، حافظه RAM و CPU را جدا کنید. اگر باز هم سیستم بالا نمی آید یک یا دو قطعه از سیستم شما معیوب است. در این مورد به احتمال زیاد مادربرد یا منبع تغذیه Case شما اشکال دارد.
اگر سیستم روشن می شود ولی بوق نمی زند یا بالا نمی آید
ابتدا همه اتصالات را چک کنید و دوباره امتحان کنید. در صورتی که این عمل مؤثر نبود، بهترین کار این است که مانند بالا همه چیز را به غیر از سیم دکمه power، کارت گرافیک، حافظه RAM و CPU را از مادربرد جدا کرده و دوباره امتحان کنید.
اگر کامپیوتر به خوبی شروع به کار کرد کامپیوتر را خاموش کنید و هر بار یک قطعه را متصل کرده و سپس کامپیوتر را روشن کنید تا جایی که مشکل را پیدا کنید ولی اگر کامپیوتر اصلا‎‎ً روشن نشد احتمالاً یک یا چند قطعه معیوب دارید(CPU ،RAM، مادربرد و منبع تغذیه).
کامپیوتر روشن می شود و متناوبا‎ً بوق می زند، بالا می آید
ببینید آیا حافظه RAM شما بدرستی نصب شده است اگر لازم است آن را بیرون آورید و دوباره جا بزنید.
سیستم روشن می شود یک سری بوقهای سریع می زند، بالا نمی آید
ببینید آیا کارت گرافیک به درستی روی اسلات AGP نشسته است یا خیر.اگر مقدار کمی از کارت گرافیک خارج از اسلات AGP باشد سیستم بالا نمی آید.
چند مشکل دیگر هم وجود دارد که بوسیله این بوقها شناسایی می شود اما دو مورد بالا معمول ترین موارد هستند.
اگر سیستم بالا می آید ولی مشکلاتی را مشاهده می کنید در این جا دو مشکل عمده ذکر می شود. کامپیوتر شما در هنگام نصب سیستم عامل بارها از حرکت باز می ایستد علت آن می تواند گرمای CPU باشد بخصوص CPU های شرکت AMD یا CPU های قدیمی تر شرکت INTEL. چک کنید آیا فن CPUبخوبی عمل می کند و چک کنید آیا هیت سینک (قطعه آلومینیومی که روی CPU نصب شده و  معمولاً رنگ سیاه دارد) بخوبی نصب شده است و با سطح CPU کاملاً موازی است. مطمئن شوید از هیت سینکی استفاده می کنید که ساخت سازنده CPU شماست. هیت سینک اگر درست نصب شود بیش از آنچه نیاز است خنک کاری انجام می دهد.
مشکلات زیادی در سیستم عامل همراه با صفحات آبی که ظاهر می شود دارید
خطاهایی که در هنگام کپی کردن فایل های Set up بوجود می آیند بخصوص در ویندوز 2000 و XP، به احتمال زیاد نشانه وجود مشکل در حافظه RAM شماست. این امکان هم وجود دارد که مشکل از هارد دیسک شما باشد اگر خطاها همراه با صفحات آبی است که در آنها Page Fault دیده می شود یقیناً مشکل از حافظه RAM شماست.
به نقل از( Yadbegir.com)
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388
بهداشت پوست :پوست تمام سطح بدن را یم پوشاند و سطح پوشش آن در بزرگسالان به طور متوسط 2 متر مربع و وزن آن حدود 3 کیلو گرم است پوست  تمام خون جاری در بدن را دریافت می کند پوست در حالت عادی به خودی خود می تواند ترمیم شود و تقریباً به طور کامل در برابر آب غیر قابل نفوذ است . ضخامت پوست در نواحی مختلف بدن متفاوت است و از حدود 1/0 میلیمتر تا بیش از 4 میلیمتر تغییر می کند پوست در کف دستها و پاها از نواحی دیگر ضخیم تر است  و در ناحیه پلکها نازک می شود پوست خاصیت ارتجاعی دارد چنانکه پوست ناحیه شکم به هنگام حاملگی و پوست نواحی مختلف بدن بر اثر ورم کش می آید و بعد از زایمان و یا بر طرف شدن ورم به حالت اول باز می گردد هر قدر سن بالاتر رود خاصیت ارتجاعی پوست کمتر می شود و چین و چروک پوست به خاطر کم شدن این خاصیت است پوست بدن انسان نشان دهنده وضع سلامت بدن است زیرا رژیم غذایی بد ، بدی گوارش غذاها و وجود بعضی از مواد سمی در بدن ، بر رنگ و حالت پوست موثرند پوست فقط پوششی نیست که اعضاء بدن را در بر بگیرد بلکه وظایف دیگریب هم بر عهده دارد مثلاً :پوست ، وسیله ای برای کنترل و ثابت نگهداشتن دمای بدن است زیرا با عرق کردن گرمای بدن در مواقع ضروری دفع می شود پوست یکی از اعضای دفع به شمار می آید زیرا به وسیله عرق کردن مقداری از مواد زاید بدن نیزز از راه پوست خارج می شود پوست ، مانع خشک شدن بدن می گردد . تمام جانداران ساکن خشکی اعم از گیاهان یا جانداران برای جلوگیری از تبخیر آب بدن محتاج به پوششی محافظ هستند . پوست بدن انسان هم مانع از دست رفتن آب خون و لنف و سایر مایعات بدن می گردد.پوست ، اولین منطقه دفاعی بدن را در برابر عوامل بیماریزا تشکیل می دهد . زیرا خارجی ترین قسمت آنرا سلول های مرده و شاخی شده ای تشکیل می دهد که جلو نفوذ میکربها را به بافت های زیر پوست می گیرند به همین سبب است که باید مواظب کوچکترین بریدگی یا خراش پوست در سطح بدن بود .پوست ، اشعه ماوراء بنفش را جذب می کند که در سنتز ویتامین D مورد استفاده است . پوست ، به مقدار کم اکسیژن را جذب می کند و دی اکسید کربن پس می دهد ( حدود  تبادلات گازهای ششی ) پوست گیرنده احساسهای گوناگون مثل احساس لمس مطلق و احساس گرما و سرما و درد و فشار است . همه این احساسها را بر روی هم احساسهای لمسی می گویند . احساسی که از تماس اجسام با پوست ، به شخص دست می دهد احساس لمس مطلق نام دارد. همه نقاط پوست حساسیت همانند ندارند بلکه به علت یکنواخت نبودن پراکندگی اعصاب حسی در پوست ، هر بخش آن در پذیرفتن عده ای از محرکها حساس تر است . حساسیت بدن نیست به تحریکات ممتد رفته رفته کم می شود به طوری که ممکن است چیزی به کلی احساس نشود چنانکه ما عموماً لباسهای زیر خود را بر تن احساس نمی کنیم و نیز کسانیکه به عینک زدن دائم عادت کرده اند آنرا روی بینی خود احساس نمی کنند .مو ، ناخن ، غده های عرق و غده های چربی به نام ضمائم پوست مو موسومند .ساختمان پوست : پوست بدن که محافظ بافت ها و اندام های داخلی است و همه آنها را پوشانیده است ازیک طبقه خارجی پوششی بنام برون پوست یا بشره ( اپیدرم Epidermis  ) و یک طبقه داخلی بنام پوست حقیقی یا جلد (Dermis  ساخته شده است .1-بشره ( اپیدرم ) اپیدرم خارجی ترین طبقه پوست است و از یاخته های پوششی سنگفرشی مطبق ساخته شده است . اپیدرم کف دستها و پاها از نواحی دیگر ضخیم تر است و این ضخامت در اثر کار بیشتر دستها و پاها بیشتر هم می شود گاهی اوقات نیز به صورت پینه و میخچه ضخامت غیر طبیعی پیدا می کند .اپیدرم شامل چندین لایه است . خارجی ترین لایه که به نام لایه شاخی موسوم است از چند ردیف یاخته های مرده تشکیل شده است محتویات این یاخته ها به کراتین که یک ماده پروتئنی است تبدیل شده است . این یاخته ها که معمولاً یاخته های کراتینیزه نامیده می شود دائما از سطح پوست کنده می شوند ومی ریزند و یاخته های جدیدی از لایه های زیرین اپیدرم جای آنها را می گیرند و باین علت پوست سالها جوان باقی می ماند این لایه که از یاخته های مسطح تشکیل شده است به صورت سدی در مقابل امواج حرارتی و نوری ، میکربها و بیشتر مواد شیمیایی عمل می کند . ضخامت این لایه بر حسب مقدار تحریکی که در اثر سائیدگی و سنگینی وزن به سطح پوست وارد می شود تغییر می کند و به همین جهت در کف دست و پا ضخیم تر شده است و در بعضی موارد حتی تولید پنبه می کند در سطح بشره 2 گونه شیار هست : شیارهای عمیق که به صورت خطوط نسبتاً دراز در کف دست و در مفصلها و در پیشانی فراوانند و شیارهای کم عمق که عموماً منحنی و متحدالمرکزند. شیارهای موجود در بشره در ناحیه کف دست و انگشتان وضع کاملاً مشخصی دارند و در هیچ فردی مشابه فرد دیگر نیست . از این شیارها که از زمان زندگی جنینی به وجود می آیند و در هر فرد نظم خاصی دارند ، در انگشت نگاری برای تعیین هویت افراد استفاده می شود .جلد : جلد در زیر اپیدرم قرار گرفته و خیلی ضخیم تر از آنست و اپیدرم را تغذیه می کند عرق خونی و لنفاوی ، اعصاب، قسمتی از غده های عرق و چربی و پیاز مو در این قسمت قرار دارند .جلد از 2 لایه تشکیل شده است یکی پاپیلر Papillary که مجاور داخلی ترین لایه اپیدرم است و دیگری رتیکولر Reticular که بین لایه پاپیلر و بافت زیر پوستی قرار دارد و ضخیم تر از لایه پاپیلر است. بافت زیر پوستی که معمولاً دارای چربی است جلد را به بافتهای زیرین متصل می کند . جلد بر خلاف اپیدرم که عروق خونی ندارد دارای عروق فراوانی است .پوست قدرت ترمیم زیادی دارد. اگر اپیدرم از بین برود ، در صورتیکه مناطق و قطعات مجزایی از لایه زیاینده دست نخورده باقی مانده باشند ، پوست مجدداً تولید خواهد شد . در زخم عمیق تر ، در اثر تقسیم فعال یاخته های اپیدرم کنار زخم پوششی جدید از اپیدرم در روی ناحیه از بین رفته تشکیل می شود . در بعضی موارد مثل برخی سوختگی ها ، عمل ترمیمی طبیعی پوست در ناحیه بافت ضایعه دیده برای بازگرداندن کار نسج آسیب دیده کافی نیست و از پیوند پوست استفاده می شود .تغییرات رنگ پوست : تغییر رنگ پوست گاه علامت مهمی است که می تواند ما را به تشخیص بیماری رهنمون باشد مثلاً :الف- پریدگی رنگ پوست نشانه ای از کمخونی ( کاهش تعداد گویچه های قرمز خون یا کم شدن مقدار هموگلوبین ) است .ب- کمبودی پوست یا سیانوز به خصوص در ناحیه لبها و ناخنها ، ممکن است در بیماربهای شدید قلبی و برخی از بیماریهای ریوی مانند پنومونی دیده می شود .ج- زردی پوست گواه بر این است که رنگدانه های صفراوی بیش از میزان طبیعی در خون وجود دارند .د-سرخی رنگ پوست می تواند گواهی بر افزایش فشار خون و حالات دیگری که موجب اتساع عروق زیر پوستی می شود ، مانند : ضایعات پوست :1-جوش یا اکنه ، عارضه ای است که در بالغین شایع است و در اثر عفونت و التهاب غده های چربی پوست ظاهر می شود 2-کفگیرک ، نوعی عفونت استافیلوکوک است که پس از چرکی شدن و سرباز کردن در پوست حفره های متعدد و نزدیک به هم و چرک زا ایجاد می کند .3-کورک، التهاب محدود جلد و بافت زیر پوستی است. این عارضه در اثر میکروبی بنام استافیلوکوک طلایی پیدا می شود . میکروب از ناحیه فولیکولهای مو داخل پوست می گردد. این عارضه بر خلاف کفگیرک پس از چرکی شدن فقط از یک ناحیه سرباز می کند .4-زرد زخم : یکی دیگر از بیماریهای التهابی و میکروبی پوست است که معمولاً در اثر میکروب استرپتوکوک ایجاد می شود . ضایعات معمولاً بدون درد و گاهی همراه با خارش و سوزش است .5-کهیر ، عارضه پوستی ناشی از حساسیت است که به طور ناگهانی ظاهر می شود و به صورت لکه های گرد و برجسته ای است که از پوست اطراف خود قرمز تر یا رنگ پریده تر است و اغلب با خارش شدید همراه است 6-کچلی ، بیماری انگلی پوست است که در اثر قارچ مخصوصی ایجاد یم شود پوست سر بیشتر به کچلی مبتلای می شود . اگر در خانواده ای این بیماری بروز کند برای جلوگیری از ابتلای سایرین باید بهداشت و نظافت شخصی و خانوادگی را رعایت کرد و بیماران را تحت درمان قرارد اد .7-سوختگی در اثر آفتاب ، اگر پوست به مدت طولانی زیر نور خورشید یا یک منبع دیگری از اشعه ماوراء بنفش قرار گیرد سوختگی ایجاد می شود که اگر زیاد شدید نباشد می توان با تمیز نگاهداشتن موضع و مالیدن کرمهای مخصوص آنرا درمان کرد .8-سوختگی ، به علل مختلف ایجاد می شود . از علل شایع سوختگی ریختن آب جوش یا مایعات داغ دیگر بر روی بدن و نیز تماس با اشیاء داغ است سوختگی 3 در جه دارد : در سوختگی درجه دو ، وسعت ضایعات به جلد هم می رسد . در سوختگی درجه سه ، سوختگی تمام ضخامت پوست از اپیدرم تا جلد را فرا می گیرد و دامنه ضایعات به بافت زیر جلدی هم می رسد .1- اگزما، عارضه التهابی سطحی است که غالباً اپیدرم را در بر می گیرد و در مراحل اولیه با قرمزی ، خارش ، برجستگی های ریزی که آب می دهند و پوسته پوسته می شوند همراه است در مراحل بعد اپیدرم غالباً ضخیم و تیره رنگ می شود .2-زخم حاصل از ماندن زیاد در بستر ، اغلب در قسمتهایی از بدن پیدا می شود که به علت خوابیدن یا نشستن به مدت طولانی تحت فشار قرار گیرند این زخمها اغلب در ناحیه پایین کمر ایجاد می شوند برگرداندن و این پهلو و آن پهلو کردن مکرر بیمار و مالش با الکل در محلهایی که تحت فشار هستند می تواند از بروز این زخم جلوگیری کند .مراقبت از پوست : داشتن پوست تمیز هدف اساسی بهداشت و زیبایی می باشد. حتی اگر پوست کثیف نباشد ، حمام روزانه برای پاک کردن مواد زائدی که روی پوست جمع شده اند و ازبین بردن عرق بدن لازم است . علاوه بر آن آب نیمگرم حمام باعث تسکین و آرامش اعصاب می شود و احساس شادی را در انسان ایجاد می کند در بهترین نتیجه بایستی از آب نرم ( آبی که مقادیر املاح آن بیش از حد مجاز نباشد ) که درجه حرارت آن از حرارت بدن تجاوز ننماید استفاده نمود به کار بردن صابون در آبهای سخت ممکن است باعث خشکی پوست و خارش بشود از مالیدن مستقیم صابون به بدن خودداری نماید و همیشه مقدار زیادی آب مصرف کنید که صابون را کاملاً پاک نماید ، صابون تاثیر آب را زیادتر می کند و چربی و کثافت پوست بدن را به خوبی در خود حل می کند . تاثیر صابون بر پوست بدن بدین قرار است که در اثر برخورد صابون پوست بدن متورم می شود و سلولهای قسمت شاخی پوست از یکدیگر جدا می شوند و به وسیله آب شسته و از بین برده می شوند . از طرفی چربیهای موجود در روی پوست اغلب با گرد و غبار مخلوط شده به صورت چرک در می آید و منافذ و سوراخهای پوست را پوشانیده مانع تنفس از راه پوست و دفع عرق و نمک بدن می شوند صابون به علت قلیایی بودن با این چربیها ترکیب شده آنها را از پوست بدن جدا می سازند و همراه با کف صابون و آب فراوان آنها را شسته از بین می برد . هر قدر قلیائیت صابون بیشتر باشد تاثیر آن بر چربیها و کثافتها و قدرت تمیز کردن آن زیادتر است. ولی در عین حال باعث خشک کردن پوست می گردد . بنابراین بایستی صابون متناسب با نوع پوست و با توجه به میزان قلیایی بودن ان انتخاب نمود .برای نظافت پوستهای عادی استفاده از صابونهای معمولی مناسب تر است در حالیکه صابونهای معمولی برای پوست خشک به هیچ وجه مناسب نیستند زیرا خاصیت قلیایی آن چربیهای پوست را خنثی می کند و اسیدیته اپیدرم را از بین می برد بنابراین از پوستی که خود فاقد اجسام چرب کافی است بقیه چربی آنرا هم می گیرند و راه راه برای ورود عوامل عفونت زا باز می کنند بنابراین بهتر است از صابونهای با ph خنثی و یا اسیدی استفاده شود .برای پوست های چرب صابونهای اسیدی توصیه می گردد زیرا ترشح مواد چرب را محدود و در مقابل رشد میکروبها سدی بوجود می آورد .گرچه انتخاب نوع صابون بر حسب سلیقه اشخاص فرق می کند ولی درهر حال از استعمال صابون و پاک کننده های خیلی معطر باید خودداری نمود.
دسته ها : علمی
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388
گریه از سر شادی، چه حس غریبی

 

چه واژه ی گنگی چه حسرتی

ناشی از حماقت،تنهایی

نمی دانم

بی اعتمادی شاید

فرقی نمی کند حداقل برای من

منی که مرگ بی صدایی داشتم

مرگی با میل و رغبت

کمی با من باش و بیندیش

 مرده با چشم بی فروغ دنیا را چگونه خواهد دید؟؟

چه کسی قلب یک مرده را حس خواهد کرد؟

این تپش خاموش

این دل بی مرهم

خوب می دانم کس در گورستان تاریک وسرد

روشنایی و گرما نمی جوید

از مرگ چیزی جز نا بودی

 انتظار نمی توان داشت

دنیای من امروز جایگاه مردگان است

دنیای بی خیانت و ظلم

به بیگانه و آشنای درون

می بینید این دنیا سال هاست که دفن شده

دنیای مردگان را دوست دارم

گرچه در این دنیا هر روز انسان ها زنده می شوند 

دسته ها : درس های زندگی
پنج شنبه ششم 1 1388
دیشب احساسم را لمس کردی

 

بی اهانت بی فریب...

و نگفتی چرا این چنین آلوده ای

وطفل من چه عجیب پرسیدی

دلت را خاک خورانده ای؟

دسته ها : عشقولانه
پنج شنبه ششم 1 1388
طی گفت و شنود  با یکی از دوستان متوجه شدم جای این پست در این حیطه بسیار خالیست وبر آن شدم پرانتزی باز کنم تا نا گفته ام را به گفته های ازدواج موفق بیفزایم. گر چه درج این مطلب دلم را به سختی می آزارد اما بیانش را وظیفه خود میدانم

 

دوستان من اگر دارای احساسات عمیقی هستید و یا تصور می کنید طرف مقابلتان احساساتی عمل می کند به خود ایست دهید! از چه می ترسید ؟ اگر کسی معیارش را وا دادن و سرسری گرفتن موضوعات مشکل آفرین می داند بدانید که  نه تنها برای شما که حتی برای خودش نیز ارزش قایل نیست. اگر خواسته یا نا خواسته درگیر رابطه سالمی شدید که احتمال ازدواج در آن کم است هوشیار باشید که باید خطر های آن را به جان بخرید خطر هایی که کمترینش منجر به شکستن قلب شما و قلب یاری که دوست دارید می شود . من به شما پیشنهاد می کنم سعی کنید اگر مایل به ادامه ی رابطه خود هستید دیگری را به بند  نکشید با یکدیگر درباره ی این موضوع بحث کنید سعی کنید یکدیگر را دوست بدارید شخصی به یارش می گوید: من عاشق تو هستم وبدون تو زندگی برایم نا ممکن است پس با من باش اما این گرسنگی است و نه عشق در عشق اجباری نیست همه چیز به معنای واقعی باید آزاد باشد لازم باشد فریاد میزنم: باید همه کس آزاد با شند تا بتوانند کسی را دوست داشته باشند ، اگر بتوانی کسی را آزاد بگذاری می توانی امید وار باشی که عشقت دوام پیدا خواهد کرد.هیچ کس را از درد عشق امانی نیست به قدری عظیم است که به معنای واقعی می سوزاند

آتش عشق است کاندر نی فتاد
جوشش عشق است کاندر می فتاد
جسم خاک از عشق بر افلاک شد
کوه در رقص آمد و چالاک شد (مولوی)

و فقط در کسانی رشد می کند که آزادند و دیگران را نیز آزاد می گذارند از شما می خواهم یکدیگر را دوست داشته باشید تا اگر مجبور به جدایی شدید ویا مصلحت را در چیز دیگری می دیدید راحت یکدیگر را آزاد کنید و بدانید که یک فرد فقط و فقط با یک نفر خوشبخت نخواهد شد اگر چنین باشد موفقیت در ازدواج دوم تعریف نشده می ماند پس آزاد باشید آزاد وبانید

عشق است همه، دوست داشتن است و اما دوست داشتن عشق نیست

پنج شنبه ششم 1 1388

آواز عاشقانه ی ما در گلو شکست

حق با سکوت بود، صدا در گلو شکست

دیگر دلم هوای سرودن نمی کند

تنها بهانه ی دل ما در گلو شکست

سربسته ماند بغض گره خورده در دلم

آن گریه های عقده گشا در گلو شکست

ای داد! کس به داغ دل باغ دل نداد

ای وای! های های عزا در گلو شکست

آن روزهای خوب که دیدیم خواب بود

خوابم پرید و خاطره ها در گلو شکست

"بادا" مباد گشت و "مبادا" به باد رفت

"آیا" ز یاد رفت و "چرا" در گلو شکست

فرصت گذشت و حرف دلم نا تمام ماند

نفرین و آفرین و دعا در گلو شکست

تا آمدم که با تو خداحافظی کنم

بغضم امان نداد و خدا... در گلو شکست

دسته ها : Love - عشقولانه
پنج شنبه ششم 1 1388
وحشت ازعشق که نه!ترس مافاصله هاست

 

وحشت ازغصه که نه!ترس ماخاتمه هاست

ترس بیهوده نداریم.صحبت ازخاطره هاست

کوله باریست پرازهیچ که برشانه ماست

گله ازدست کسی نیست.مقصر دل دیوانه ماست

دسته ها : عشقولانه
پنج شنبه ششم 1 1388
X