صفحه ها
دسته
وبــلاگهام در بلاگــفا
لیــنک ویژه دانلود موسـقی
دست نوشته های تنهایی من
لینکهای دوستان
ترفند
دلتنگی من غم تنهایی
قالب های بلاگفا
عکسها
موسقی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 250280
تعداد نوشته ها : 205
تعداد نظرات : 62
Rss
طراح قالب

منتظر لحظه ای هستم که دستانت را بگیرم در چشمانت خیره شوم دوستت دارم را بر لبانم جاری کنم منتظر لحظه
 
ای هستم که در کنارت بنشینم سر رو شونه هایت بگذارم....از عشق تو.....از داشتن تو...اشک شوق ریزم منتظر
لحظه ی مقدس که تو را در آغوش بگیرم بوسه ای از سر عشق به تو تقدیم کنم وبا تمام وجود قلبم

وعشقم را به تو هدیه کنم اری من تورا دوست دارم وعاشقانه تو را می ستایم
د وستت دارم گلم

دسته ها : تنهایی...
چهارشنبه بیست و ششم 1 1388

 عشق
پشت سر هر معشوق، خدا ایستاده است. پشت سر هر آنچه که دوستش می داری.
و تو برای اینکه معشوقت را از دست ندهی، بهتر است بالاتر را نگاه نکنی. زیرا ممکن است چشمت به خدا بیفتد و او آنقدر بزرگ است که هر چیز پیش او کوچک جلوه می کند.
پشت سر هر معشوق، خدا ایستاده است. اگر عشقت ساده است و کوچک و معمولی، اگر عشقت گذراست و تفنن و تفریح، خدا چندان کاری به کارت ندارد. اجازه می دهد که عاشقی کنی، تماشایت می کند و می گذارد که شادمان باشی.اما هر چه که در عشق ثابت قدم تر شوی، خدا با تو سختگیرتر می شود. هر قدر که در عاشقی عمیق تر شوی و پاکبازتر و هر اندازه که عشقت ناب تر شود و زیباتر، بیشتر باید از خدا بترسی. زیرا خدا از عشق های پاک وعمیق و ناب و زیبا نمی گذرد، مگر آنکه آن را به نام خودش تمام کند.
پشت سر هر معشوقی، خدا ایستاده است و هر گامی که تو در عشق برمی داری، خدا هم گامی در غیرت برمی دارد. تو عاشق تر می شوی و خدا غیورتر.
و آنگاه که گمان می کنی معشوق چه دست یافتنی است و وصل چه ممکن و عشق چه آسان، خدا وارد کار می شود و خیالت را درهم می ریزد و معشوقت را درهم می کوبد؛ معشوقت، هر کس که باشد و هر جا که باشد و هر قدر که باشد. خدا هرگز نمی گذارد میان تو و او، چیزی فاصله بیندازد.
معشوقت می شکند و تو ناامید می شوی و نمی دانی که ناامیدی زیباترین نتیجه عشق است. ناامیدی از اینجا و آنجا، ناامیدی از این کس و آن کس. ناامیدی از این چیز و آن چیز.
تو ناامید می شوی و گمان می کنی که عشق بیهوده ترین کارهاست. و برآنی که شکست خورده ای و خیال می کنی که آن همه شور و آن همه ذوق و آن همه عشق را تلف کرده ای.
اما خوب که نگاه کنی می بینی حتی قطره ای از عشقت، حتی قطره ای هم هدر نرفته است. خدا همه را جمع کرده و همه را برای خویش برداشته و به حساب خود گذاشته است.
خدا به تو می گوید: مگر نمی دانستی که پشت سر هر معشوق خدا ایستاده است؟ تو برای من بود که این همه راه آمده ای و برای من بود که این همه رنج برده ای و برای من بود که این همه عشق ورزیده ای. پس به پاس این، قلبت را و روحت را و دنیایت را وسعت می بخشم و از بی نیازی نصیبی به تو می دهم. و این ثروتی است که هیچ کس ندارد تا به تو ارزانی اش کند.
*
فردا اما تو باز عاشق می شوی تا عمیق تر شوی و وسیع تر و بزرگ تر و ناامیدتر. تا بی نیازتر شوی و به او نزدیکتر.

دسته ها : Love - عشقولانه
چهارشنبه بیست و ششم 1 1388

1- کودک قفس را بخش کرد/ ق....فس / قفس دو بخش شد / و پرنده آزاد گشت !

2- نـالـه از درد مکن / آتشی را کـه در آن زیسته ای سـرد مکن /با غمش باز بمان /سرخ رو باش از این عشق و سر افراز بمان .

3- ساکتم و تنها٬ و آرام/ هنوز هم لذت‌بخش ترین لحظه‌ها خواندن نوشته‌هایی‌ست که معنایشان را هنوز میدانم . 

4- من که می دانم بین من و تو جز یک سکوت غلیظ و فشرده و خفقان آور چیز دیگری نیست. 

5- سکوت لحظه های بی کسی ام را با صدای ترانه ها پر می کنم ترانه نمی شنوم ترانه زندگی می کنم. 

6- تاریکم و شب از دل من می جوشد / تکرار به تکرار خودش می کوشد /تکراری ام آن قدر که حالا دیگر/ پیراهنم از حفظ مرا می پوشد . 

7- چه شور انگیز و خوب است سفر/ گریز٬ پرواز / چه خوب است نبودن ! 

8-یادم افتاد از هفتم آسمان ندیدمت /و چه قدر دلم برایت تنگ شده /من اگر نخواهم با روزهای خدا صبوری کنم چه می شود ؟ /نمی دانی چه قدر دلم گرفته /سه ساعت است عقربه ها اسیر یک اند !!! 

9-آره اون منم . همونم . آن جنگجو ، که نجنگید ، اما ، شکست خورد. فهمیدن معنیش سخته ولی من فهمیدم / اون منم ، خودمم ... 

10- بلاتکلیفم/مثل کتاب فراموش شده ای /روی نیمکت یه پارک سوت کور/که باد دیوونه
نخونده ورقش می زنه !

دسته ها : تنهایی...
چهارشنبه بیست و ششم 1 1388

هر دم بشارتهای دل

از هاتف جان می رسد

هر کس که از جان بگذرد

آخر به جانان می رسد

یکدم میاسا روز و شب

مردی بجو ، دردی طلب

چون جان ز درد آمد به لب

ناگاه درمان می رسد

ره گرد راز آید تو را

شیب و فراز آید تو را

چون ترکتاز آید تو را

آخر به پایان می رسد

این خانه چون ویران شود

معمور و آبادان شود

این سر چوبی سامان شود

ناگه به سامان می رسد

ای مبتلا ، ای مبتلا

برکش صلا ، برکش صلا

در دل اگر رنج و بلا

روزی به مهمان می رسد

ترا من دوست میدارم نه قدر آب دریاها  که روزی خشک می گردد ، شود بیچاره ماهیها !

تو را من دوست میدارم  نه قدر غنچه و گلها که روی پر پر شوند و بر آرند آه ار دلها !

تو را من دوست میدارم به قدر کهکشانها که جاویدان بماند مهر من تا ماندن آنها .

چهارشنبه بیست و ششم 1 1388
در  غروب تنهایی
چهارشنبه بیست و ششم 1 1388

درویشی قصه زیر را تعریف می کرد: یکی بود یکی نبود ، مردی بود که زندگی اش را با عشق و محبت پشت سر گذاشته بود. وقتی مُرد همه می گفتند به بهشت رفته است آدم مهربانی مثـل او حتما ً به بهشت می رود. در آن زمان بهشت هنوز به مرحله ی کیفیت فراگیر نرسیده بود و استـقبال از او با تشریفات مناسب انجام نشد. فرشته نگهبانی که باید او را راه می داد نگاه سریعی به فهرست نام ها انداخت و وقتی نام او را نیافت او را به جهنم فرستاد . در جهنم هیچ کس از آدم دعوت نامه یا کارت شناسایی نمی خواهد هر کس به آنجا برسد می تواند وارد شود . مَرد وارد شد و آنجا ماند . . . چند روز بعد شیطان با خشم به دروازه بهشت رفت و یقه فرشته نگهبان را گرفت و گفت: "این کار شما تروریسم خالص است! » نگهبان که نمی دانست ماجرا از چه قرار است پرسید: چه شده ؟ شیطان که از خشم قرمز شده بود گفت: « آن مَرد را به جهنم فرستاده اید و آمده وکار و زندگی ما را به هم زده . از وقتی که رسیده نشسته و به حرف های دیگران گوش می دهد و به درد و دلشان می رسد . حالا همه دارند در جهنم با هم گفت و گو می کنند یکدیگر را در آغوش می کشند و می بوسند . جهنم جای این کارها نیست! لطفا ً این مَرد را پس بگیرید!! » وقتی قصه به پایان رسید درویش گفت: « با چنان عشقی زندگی کن که حتی اگر بنا به تصادف در جهنم افتادی خود شیطان تو را به بهشت بازگرداند! »

سه شنبه بیست و پنجم 1 1388

شبی بر ساحل زنده رود
ماه روی خویش را در آب می بیند
شهر در خواب است
گویی خواب می بیند رود
اما هیچ تابش نیست
رود همچون شهر خفته قصد خوابش نیست
رود پیچان است
رود می پیچد بروی بستری از ریگ
شهر بی جان است
سایه ای لرزان
مست آن جامی که نوشیده است
یاد آن لبها که در رویای مستی بخش بوسیده است
در کنار رود
می سپارد گام
می رود آرام

پیام زندگی
عاشقانه همدیگر را دوست داشته باشیم و بی چشم داشت مهرورزی کنیم، که این است رسم شاد زیستن

Friendship isn"t how you forget, but how you forgive
Not how you listen, but how you understand
Not how you see, but how you feel
Not how you let go, but how you hold on

 

دسته ها : عشقولانه
سه شنبه بیست و پنجم 1 1388
فروردین(بره)
در آغاز این هفته از هم صحبتی ویژه ای با شخص جدید لذت خواهید برد. به احتمال زیاد در این هفته، قطع رابطه با شخصی عزیز، آخرین چیزی خواهد بود که به فکرش هستید. پس سعی نکنید که بر دیگران امر و نهی کنید و آنها را به حال خودشان بگذارید. همسرتان در این روزها اصلأ آمادگی مواجهه با جنبه منفی شما را ندارد! ممکن است در روزهای آخر این هفته مهربانی و محبت شما مورد سوء تعبیر قرار بگیرد.
 
اردیبهشت(گاو)
در آخر این هفته تنها نمانید . ممکن است در آخر این هفته تا حدی دستخوش حسرت گذشته ها شوید، ولی بهتر است اجازه ندهید که خاطرات تلخ گذشته خلق و خویتان را تنگ کند. تا آخر این هفته با سرعت هرچه تمام به پیشروی ادامه دهید، کاری که وقتی سرحال،پرانرژی و ماجراجو هستید اصلآ برایتان دشوار به حساب نمی آید. در این هفته انتظار دارید که تمام نیازهایتان برطرف شوند و اگر همسر یا عزیزانتان به خواست شما عمل نکند قطعأ با او درگیر خواهید شد، پس حسابی مراقب باشید.
 
خرداد(دو پیکر)
در آغاز این هفته افزودن کمی تنوع و سرگرمی به زندگیتان ، اصلا عمل اشتباهی به حساب نمی آید. ممکن است در آخر هفته نسبت به عشق برخوردی بدبینانه در پیش بگیرید و بعد خیلی زود به یاد می آورید که اصلآ آمادگی مواجهه با مشکلات ناشی از این برخورد را ندارید. به احتمال زیاد در این هفته در مورد روابط دوستانه تان نیازمند صرف اوقات بیشتری می شوید.
 
تیر(خرچنگ)
در شروع توجهتان به افراد منحصر به فرد و غیرمتعارف جلب می شود. در این روزها در رابطه با یک موضوع کاری تعهدات لازم را از یاد نبرید. نباید در این روزها طرف مقابلتان را از خود برنجانید. ولی اگر بی تاب هستید در این روزها همه چیز به نفعتان خواهد بود تا زمانی که پای عشق به میان می آید. برخورد بدبینانه را کنار بگذارید. به هرحال باید روزی به آنها بها بدهید، پس چرا حالا همین کار را نمی کنید؟
 
مرداد(شیر)
در شروع این هفته ملاقات و آشنایی با افراد جدید و غریبه برایتان جالب و مهیج خواهد بود و همچنان خواستار آزادی تان هستید. در این هفته تبدیل به فردی حساس و با ملاحظه خواهید شد. فقط مراقب باشید که به وابستگی بیش از حد منجر نگردد. هر هدفی را جدی نگیرید که خوشبختانه در این هفته ارتباط گیری با احساستان برایتان آسان خواهد بود و بدون ترس از کسی هر چه را که در فکرتان می گذرد به زبان بیاورید.
 
شهریور(خوشه)
شما اصلا خواهان درگیری در قید و بندها نیستید، ولی یکی از دوستان قدیمی باعث می شود که روی تصمیم گیری هایتان تجدید نظری داشته باشید، در این هفته به واسطه عشق به رویا می روید ولی همسر یا یکی از عزیزانتان باعث می شود که هشیار بشوید. اگر ازدواج کرده اید لجبازی را کنار بگذارید تا دچار مشکل نشوید.
 
مهر(ترازو)
اگر مجرد هستید این روزها فرصتی است به ماجراجویی و خطر کردن بپردازید.همچنان به دنبال تجربه جدید خواهید بود ولی هرگز از جستجو برای یافتن زیبایی های وجودی همسر و یا عزیزانتان دست نمی کشید در حالی که سرشار از انرژی و حوصله هستید ممکن است همسر یا نامزدتان به شما بی توجه باشد.
 
آبان(کژدم)
در شروع این هفته عشق حقیقی را خواهید یافت، اگرچه به شانس خود بدبین باشید. حتی ممکن است از نظر احساسی با شخصی درگیر شوید، ولی بحث و جدل طولانی به راه نیندازید. از شخصی کینه به دل می گیرید که فراموش کردن آن دشوار خواهد بود.
 
آذر(کمان)
سخت مشغول روابط دوستانه خواهید بود. مایلید تنها در لاک انزوای خودتان باشید، فقط نگذارید که این احساس باعث به هم خوردن رابطه دوستی گردد.با هیچ کس قرار ملاقات نگذارید و زمانی که در خود انرژی های مثبت یافتید برقراری ارتباط با افراد جدید برایتان آسان می گردد.
 
دی(بز)
مایلید تا تجربیات تلخ گذشته را که باعث ناراحتی تان شده فراموش کنید! به محض اینکه باور کنید اطرافیانتان قابل اعتماد هستند این حس برطرف خواهد شد. در این روزها دنیا را از دریچه چشم دیگران نگاه کنید تا ناامید نشوید. در این هفته امر و نهی کردن به صلاحتان نیست و اگر اوضاع طبق میلتان نبود ناراحت نشوید چرا که این دوره گذرا خواهد بود.
 
بهمن(دلو)
بعد از پشت سرگذاستن یک دوره پرهیجان و جالب آماده اید تا در آغاز این هفته زندگی عشقی تان را کاملأ جدی بگیرید، اگرچه با بیم و امیدهای عشق و تعهد مواجه خواهید بود. ولی بردبار و صبور باشید و امیدوار به روزهای خوش که دور از ذهن نمی باشد.
 
اسفند(ماهی)
این هفته برای متولدین اسفند موقع بحث و مکالمه است. بویژه جوانان در بسیاری از موارد با یکدیگر به بحث سازنده خواهند پرداخت، اما سعی کنند این بحثها تبدیل به جدل نشود. دختران جوان در مورد خواستگاری های خود و بطور کلی پیشنهادهای ازدواج خیلی بیشتر از پیش بررسی و مطالعه کنند، بخصوص اگر متولدین دی ماه میان این متقاضیان باشند. ممکن است خانه دارها از عقشب افتادگی موقتی شوهران خود در امور مالی کمی ناراحت شوند، اما پایان شب سیه سپید است.
دسته ها : دانستنی ها
سه شنبه بیست و پنجم 1 1388

خوشبختی
در روزگار قدیم، پادشاهی زندگی می کرد که در سرزمین خود همه چیز داشت: جاه و مقام، مال و ثروت، تاج و تخت و همسر و فرزندان. تنها چیزی که نداشت خوشبختی بود و با این که پادشاه کشور بزرگی بود به هیچ وجه احساس خوشبختی نمی کرد.
پادشاه یکی از روزها تصمیم گرفت مأموران خود را به گوشه و کنار پایتخت بفرستد تا آدم خوشبختی را بیابند و با پرداخت پول، پیراهنش را برای پادشاه بیاورند تا پادشاه آن را بپوشد و احساس خوشبختی کند.
فرستادگان پادشاه همه جا را جستجو کردند و به هرکسی که رسیدند، از او پرسیدند:« آیا تو احساس خوشبختی می کنی؟»
جواب آنها « نه» بود، چون هیچ کس احساس خوشبختی نمی کرد.
نزدیک غروب وقتی مأموران به کاخ بر می گشتند، پیرمرد هیزم شکنی را دیدند که داشت غروب آفتاب را تماشا می کرد

 و لبخند می زد.
مأموران جلو رفتند و گفتند:« پیرمرد، تو که لبخند می زنی، آیا آدم خوشبختی هستی؟»
پیرمرد با هیجان و شعف گفت: « البته که من آدم خوشبختی هستم.»
فرستادگان پادشاه به او گفتند: « پس با ما بیا تا تو را به کاخ پادشاه ببریم.»
پیرمرد بلند شد و همراه آنها به راه افتاد. وقتی به کاخ رسیدند، پیرمرد بیرون در منتظر ماند تا پادشاه به او اجازه ورود بدهد.
فرستادگان پادشاه داخل کاخ رفتند و ماجرا را برایش بازگو کردند.
پادشاه از این که بالاخره آدم خوشبختی پیدا شده تا او بتواند پیراهنش را بپوشد، بسیار خوشحال شد. پس رو به مأموران کرد و گفت:« چرا معطل هستید؟ زود بروید و پیراهن آن پیرمرد را بیاورید تا برتن کنم.»
مأموران قدری سکوت کردند و بعد گفتند: « قربان، آخر این پیرمرد هیزم شکن آن قدر فقیر است که پیراهنی برتن ندارد!! »

دسته ها : خاطرات
سه شنبه بیست و پنجم 1 1388

نجات عشق

در جزیره ای زیبا تمام حواس، زندگی می کردند: شادی، غم، غرور، عشق و ...
روزی خبر رسید که به زودی جزیره به زیر آب خواهد رفت. همه ساکنین جزیره قایق هایشان را آماده و جزیره را ترک کردند. اما عشق می خواست تا آخرین لحظه بماند، چون او عاشق جزیره بود.
وقتی جزیره به زیر آب فرو می رفت، عشق از ثروت که با قایقی باشکوه جزیره را ترک می کرد کمک خواست و به او گفت:« آیا می توانم با تو همسفر شوم؟»
ثروت گفت:« نه، من مقدار زیادی طلا و نقره داخل قایقم هست و دیگر جایی برای تو وجود ندارد.»
پس عشق از غرور که با یک کرجی زیبا راهی مکان امنی بود، کمک خواست.
غرور گفت:« نه، نمی توانم تو را با خود ببرم چون تمام بدنت خیس و کثیف شده و قایق زیبای مرا کثیف خواهی کرد.»
غم در نزدیکی عشق بود. پس عشق به او گفت:« اجازه بده تا من باتو بیایم.»
غم با صدای حزن آلود گفت:« آه، عشق، من خیلی ناراحتم و احتیاج دارم تا تنها باشم.»
عشق این بار سراغ شادی رفت و او را صدا زد. اما او آن قدر غرق شادی و هیجان بود که حتی صدای عشق را هم نشنید. آب هر لحظه بالا و بالاتر می آمد و عشق دیگر ناامید شده بود که ناگهان صدایی سالخورده گفت:« بیا عشق، من تو را خواهم برد.»
عشق آن قدر خوشحال شده بود که حتی فراموش کرد نام پیرمرد را بپرسد و سریع خود را داخل قایق انداخت و جزیره را ترک کرد. وقتی به خشکی رسیدند، پیرمرد به راه خود رفت و عشق تازه متوجه شد کسی که جانش را نجات داده بود، چقدر بر گردنش حق دارد.
عشق نزد علم که مشغول حل مساله ای روی شن های ساحل بود، رفت و از او پرسید: « آن پیرمرد که بود؟»
علم پاسخ داد: « زمان»
عشق با تعجب گفت:« زمان؟! اما او چرا به من کمک کرد؟»
علم لبخندی خردمندانه زد و گفت: « زیرا تنها زمان قادر به درک عظمت عشق است.»

سه شنبه بیست و پنجم 1 1388

صداقت


روزی پادشاهی سالخورده که دو پسرش را در جنگ با دشمن از دست داده بود، تصمیم گرفت برای خود جانشینی انتخاب کند.
پادشاه تمام جوانان شهر را جمع کرد و به هر کدام دانه ی گیاهی داد و از آنها خواست، دانه را در یک گلدان بکارند و گیاه رشد کرده را در روز معینی نزد او بیاورند.
پینک یکی از آن جوان ها بود و تصمیم داشت تمام تلاش خود را برای پادشاه شدن بکار گیرد، بنابراین با تمام جدیت تلاش کرد تا دانه را پرورش دهد ولی موفق نشد. به این فکر افتاد که دانه را در آب و هوای دیگری پرورش دهد، به همین دلیل به کوهستان رفت و خاک آنجا را هم آزمایش کرد ولی موفق نشد.
پینک حتی با کشاورزان دهکده های اطراف شهر مشورت کرد ولی همه این کارها بیفایده بود و نتوانست گیاه را پرورش دهد.
بالاخره روز موعود فرا رسید. همه جوان ها در قصر پادشاه جمع شده و گیاه کوچک خودشان را در گلدان برای پادشاه آورده بودند.
پادشاه به همه گلدان ها نگاه کرد. وقتی نوبت به پینک رسید، پادشاه از او پرسید: « پس گیاه تو کو؟» پینک ماجرا را برای پادشاه تعریف کرد.
در این هنگام پادشاه دست پینک را بالا برد و او را جانشین خود اعلام کرد. همه جوانان اعتراض کردند.
پادشاه روی تخت نشست و گفت:« این جوان درستکارترین جوان شهر است. من قبلاً همه دانه ها را در آب جوشانده بودم، بنابراین هیچ یک از دانه ها نمی بایست رشد می کردند.»
پادشاه ادامه داد: « مردم به پادشاهی نیاز دارند که با آنها صادق باشد، نه پادشاهی که برای رسیدن به قدرت و حفظ آن به هر کار خلافی دست بزند.»

دسته ها : خاطرات
سه شنبه بیست و پنجم 1 1388

انتخاب


زنی از خانه بیرون آمد و سه پیرمرد را با ریش های بلند جلوی در دید.
به آنها گفت: « من شما را نمی شناسم ولی فکر می کنم گرسنه باشید، بفرمائید داخل تا چیزی برای خوردن به شما بدهم.»
آنها پرسیدند:« آیا شوهرتان خانه است؟»
زن گفت: « نه، او به دنبال کاری بیرون از خانه رفته.»
آنها گفتند: « پس ما نمی توانیم وارد شویم.»
عصر وقتی شوهر به خانه برگشت، زن ماجرا را برای او تعریف کرد.
شوهرش به او گفت: « برو به آنها بگو شوهرم آمده، بفرمائید داخل.»
زن بیرون رفت و آنها را به خانه دعوت کرد. آنها گفتند: « ما با هم داخل خانه نمی شویم.»
زن با تعجب پرسید: « چرا!؟» یکی از پیرمردها به دیگری اشاره کرد و گفت:« نام او ثروت است.» و به پیرمرد دیگر اشاره کرد و گفت:« نام او موفقیت است. و نام من عشق است، حالا انتخاب کنید که کدام یک از ما وارد خانه شما شویم.»
زن پیش شوهرش برگشت و ماجرا را تعریف کرد. شوهـر گفت:« چه خوب، ثـروت را دعوت کنیم تا خانه مان پر از ثروت شود! » ولی همسرش مخالفت کرد و گفت:« چرا موفقیت را دعوت نکنیم؟»
عروس خانه که سخنان آنها را می شنید، پیشنهاد کرد:« بگذارید عشق را دعوت کنیم تا خانه پر از عشق و محبت شود.»
مرد و زن هر دو موافقت کردند. زن بیرون رفت و گفت:« کدام یک از شما عشق است؟ او مهمان ماست.»
عشق بلند شد و ثروت و موفقیت هم بلند شدند و دنبال او راه افتادند. زن با تعجب پرسید:« شما دیگر چرا می آیید؟»
پیرمردها با هم گفتند:« اگر شما ثروت یا موفقیت را دعوت می کردید، بقیه نمی آمدند ولی هرجا که عشق است ثروت و موفقیت هم هست! »

دسته ها : خاطرات
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388

ملاصدرا می گوید:
خداوند بی نهایت است و لامکان و بی زمان
اما به قدر فهم تو کوچک می شود
و به قدر نیاز تو فرود می آید
و به قدر آرزوی تو گسترده می شود
و به قدر ایمان تو کارگشا می شود
یتیمان را پدر می شود و مادر
محتاجان برادری را برادر می شود
عقیمان را طفل می شود
ناامیدان را امید می شود
گمگشتگان را راه می شود
در تاریکی ماندگان را نور می شود
رزمندگان را شمشیر می شود
پیران را عصا می شود
محتاجان به عشق را عشق می شود
خداوند همه چیز می شود همه کس را...
به شرط اعتقاد
به شرط پاکی دل
به شرط طهارت روح
به شرط پرهیز از معامله با ابلیس
بشویید قلب هایتان را از هر احساس ناروا
و مغزهایتان را از هر اندیشه خلاف
و زبان هایتان را از هر گفتار ناپاک
و دست هایتان را از هر آلودگی در بازار
و بپرهیزید از ناجوانمردی ها، ناراستی ها، نامردمی ها...
چنین کنید تا ببینید چگونه
بر سفره شما با کاسه ای خوراک و تکه ای نان می نشیند
در دکان شما کفه های ترازویتان را میزان می کند
و در کوچه های خلوت شب با شما آواز می خواند

مگر از زندگی چه می خواهید که در خدایی خدا یافت نمیشود؟؟؟
"آیا خدا برای بنده خویش کافی نیست؟

دسته ها : خاطرات
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388
دانلود
Sophos Antivirus نام یکی دیگر از آنتی ویروس های قدرتمند و مطرح دنیای کامپیوتر است که از طرف کمپانی معروف انگلیسی بنام، Sophos ارائه شده است، این ویروس کش از قدرت و سرعت بالا و قابل توجهی در شناسایی و حذف انواع ویروس ها برخوردار بوده و محافظ خوبی برای کامپیوتر شما بشمار میرود.
Sophos Antivirus تا به حال جوایز بسیاری از شرکت های برتر نرم افزاری دریافت نموده است، این ضد ویروس قادر است از کامپیوتر شما در مقابل انواع ویروسها، تروجان ها، جاسوس ها و کرم های مخرب، محافظت به عمل آورده و از آلوده شدن سیستم شما پیشگیری نماید. این برنامه از انعطاف پذیری بسیار خوبی جهت اسکن های کنترل شده و زمانبندی شده برخوردار بوده و حتی قادر است سیستم های یک شبکه را از طریق کامپیوتر سرور آپدیت نموده و شما را در مقابل آخرین تهدید ها بیمه کند.
از دیگر قابلیت های کلیدی این آنتی ویروس توانایی بالای آن در زمینه ی یافتن و نابودی کرمها میباشد، به عنوان مثال کرم Jeefo که با ورود به سیستم تمامی فایلهای اجرایی را به خود آلوده می سازد و سرعت سیستم را تا حد قابل توجهی پایین می آورد و فعالیت برخی فایلهای اصلی ویندوز را مختل می سازد، به سادگی توسط Sophos کشف شده و حذف میگردد. نسخه جدید این آنتی ویروس قابلیت نصب بر روی ویندوز ویستا را دارا میباشد. همچنین دیوار آتش (Firewall) مخصوص این این آنتی ویروس نیز ارائه شده است که با نصب این دو نرم افزار در کنار هم علاوه بر محافظت در مقابل ویروس ها از نفوذ هکرها به سیستم خود و فعالیت نرم افزارهای جاسوسی جلوگیری کنید.

 

حجم فایل : 33850 کیلوبایت

MCH SOfT 

دوشنبه بیست و چهارم 1 1388

مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید . تا معجزه ای شگفت انگیز را  متوجه شوید.(این مطلب برگرفته از اساطیر چینی است)

1- ابتدا کف دو دستتان را روبروی هم قرار دهید و  دو انگشت میانی دست های چپ و راستتان را پشت به پشت هم بچسبانید.

2- چهار انگشت باقی مانده را از نوک آنها به هم متصل کنید.

3- به این ترتیب تمامی پنج انگشت به قرینه شان در دست دیگر متصل هستند.

286s9c0.jpg

4- سعی کنید انگشتان شست را از هم جدا کنید. انگشت شست نمایانگر والدین است. انگشت های  شست می توانند از هم جدا شوند زیرا تمام  انسان ها روزی می میرند . به این صورت والدین ما روزی ما را ترک خواهند کرد.

5-لطفا مجددا انگشت های شست را به هم متصل کنید . سپس سعی کنید انگشت های دوم را از هم جدا نمائید. انگشت دوم (انگشت اشاره ) نمایانگر خواهران و برادران هستند. آنها هم برای خودشان همسر و فرزندانی دارند. این هم دلیلی است که انها ما را ترک کنند.

6- اکنون انگشت های اشاره را روی هم بگذارید و انگشت های کوچک را از هم جدا کنید. انگشت کوچک نماد فرزندان شما است. دیر یا زود آنها ما را ترک می کنند تا به دنبال زندگی خودشان بروند.

7- انگشت های کوچک را هم به روی هم بگذارید. سعی کنید انگشت های چهارم (همان ها که در آن حلقه ازدواج را قرار می دهیم) را از هم باز کنید. احتمالا متعجب خواهید شد که می بینید به هیچ عنوان نمی توانید آنها را از هم باز کنید. به این دلیل که آنها نماد زن و شوهری هستند که برای تمام عمر به هم متصل باقی می مانند.

 عشق های واقعی همیشه و همه جا به هم متصل باقی می مانند.

نظر شما چی هست ؟

دسته ها : Love
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388
 دانلود

حتما پیش آمده که فایلی را پاک نموده اید و خواسته اید با نرم افزارهای بازیابی آن ها را برگردانید و حتما هم نام نرم افزارهای زیادی را شنیده اید. اما شرکتی که یک پیشرو در زمینه بازیابی اطلاعات به شمار می رود شرکتی نیست جز کمپانی نرم افزار Get Data. کمپانی بسیار قدرتمندی که یکی از فعالیت هایش در زمینه ساخت نرم افزارهای بازیابی اطلاعات است. از حق هم نگذریم محصولات این شرکت هم کارکرد بسیار مناسبی دارند و هم این که بسیار شناخته شده هستند. حتما نام معروفترین محصول این شرکت را که Recover My Files Data Recovery نام دارد را کاربران شنیده اند. اکثر کاربران این نرم افزار را به هر نرم افزار دیگری ترجیح می دهند، زیزا قدرت این نرم افزار را می شناسند. یکی از نرم افزارهایی که مطئمنا همه کاربران روزی به آن احتیاج پیدا می کنند، ابزاری برای بازیابی تصاویر پاک شده از روی سیستم کاربربه شمار می رود. نرم افزاری که Get Data Recover My Photos نام دارد. ابزاری قدرتمند که با استفاده از جدیدترین متد ها  برای بازیابی تصاویر و  محیط کاربری جذابی که قبلا هم از محصولات Get Data سراغ داشتیم  می تواند بهترین انتخاب برای بازگردانی تصاویر پاک شده باشد. تمامی فرمت های تصویری در این ابزار پشتیبانی شده و این قابلیت مهم در این ابزار وجود دارد که حتی تصاویر پاک شده از روی دوربین های دیجیتالی را هم به صورت کاملا اعجاب آوری بازیابی نمود. این خصوصیت برای بسیاری اهمیت فوق العاده ای دارد چرا که قبلا شاید اگر عکسی را پاک می نمودند این تصور را داشتند که دیگر به هیچ وجه قابل بازیابی نخواهد بود. سرعت بالایی در جست و جو و البته بازیابی تصاویر خواهد داشت.  سایت نورپرتال افتخار دارد که این بار هم نرم افزاری بسیار مفید را به شما کاربران عزیز هدیه می دهد.

 قابلیت های کلیدی نرم افزار Get Data Recover My Photos v3.72.720:
- استفاده از جدیدترین متدها برای یافتن تصاویر پاک شده
- قابلیت بازیابی از روی حافظه های دوربین های دیجیتالی
- قابلیت بازیابی از روی حافظه های فلش که به Memory Stick معروف هستند
- محیط کاربری بسیار ساده و در عین حال جذاب
- سرعت بالا در عمل جست و جو و بازیابی تصاویر
- شناسایی تمامی فرمت های تصاویر
- نسخه کاملا کرک شده با قابلیت ذخیره تصاویر یافت شده
- سازگار با تمامی نسخه های ارائه شده از ویندوز از جمله ویندوز ویستا
- و ...


حجم فایل : 8490 کیلوبایت

MCH SOfT

دوشنبه بیست و چهارم 1 1388
 دانلود

در حال حاضر نرم افزارهاى بی شمارى براى پردازش تگ هاى فایل هاى موزیک در اینترنت موجود است. اما Tag&Rename محصول شرکت SoftPointer ادعا می کند که از ویژگی هایى برخوردار است که می تواند با استفاده از آن ها این نوع پردازش را به طور متفاوت انجام دهد.
نرم افزار Tag&Rename ابزار قدرتمند جهت مدیریت فایل های موسیقی می باشد. با این نرم افزار شما قادر خواهید بود بسیار سریع و آسان مجموعه موسیقی های خود را تغییر نام دهید، اطلاعت موجود در فایل موسیقی را ویرایش کنید (tag informations)، اطلاعاتی را بر اساس نام موسیقی در فایل وارد کنید و یا اطلاعات موسیقی را از سرورهای Amazon.com در فایل وارد کنید. نرم افزار Tag&Rename بسیاری از فیلدهای اطلاعاتی موجود در فایل های موسیقی از جمله lyrics و Cover art و Rating و Album artist و.... را پشتیبانی می کند. همچنین این نرم افزار از Tagهای مخصوص موسیقی های کلاسیک نیز پشتیبانی می کند. به کمک این نرم افزار شما خیلی راحت می توانید اسامی و تگ های فایل هایتان مانند ID3v1 ،ID3v2.2 ،ID3v2.3 ID3v2.4 tags  را به دلخواه خودتان در بیارید.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Tag&Rename 3.5.1:
- قابلیت  نام گذاری مجدد فایل های mp3 ،ogg ،wma ،m4a ،mp4 ،flac ،ape و wav
- قابلیت پشتیبانی از تگ های اضافی شامل متن ترانه، پوستر آلبوم موسیقی، درجه بندی، سبک آهنگ، شماره دیسک، قسمتی از مجموعه موسیقی، نام خواننده آلبوم، زمینه های موسیقی کلاسیک (Composer, Conductor و ...
- پشتیبانی از فایل مربوط به آدرس اینترنت
- توانایی پشتیبانی از تمامی یونیکدها
- امکان تغییر قالب نوشته
- پشتیبانی از Freedb
- ویرایش دستی فایل ها
- ویزارد انطباق Tag ها
- پشتیبانی کامل از کشیدن و رها کردن (drag and drop) فایل ها
-  اضافه شدن به اکسپلورر ویندوز
- پخش فایل های موسیقی
- قابلیت گرفتن خروجی از اطلاعات موسیقی هایتان را در یکی از فرمت های CSV ،HTML ،XML و تب هایی با نوشتار محدود شده
- تغییر نام پوشه های موسیقی مطابق اطلاعات Tag فایل ها
- پشتیبانی از  mp3 (ID3v1, ID3v2.2, ID3v2.3 و ID3v2.4 به انضمام ANSI , Unicode و UTF8 و رمز گذاری Tag ها) ، MusePack mpc/mp+ (APEv1, APEv2 و ID3v1 tag ها), Windows Media wma, asf و فایل های wmv ، Apple iTunes و iPod aac (m4a) فایل های شامل mp4 , m4a با فشرده سازی lossless و محافظت از فایل های m4p , بیشترین کدک های معروف با فشرده سازی lossless شامل Wav, Monkey's Audio, Flac, Wav Pack, Optim Frog, True Audio, Apple و ویندوز مدیا های با فشرده سازی lossless
- پشتیبانی از سایت Amazon.com
-  و ...


  حجم فایل : 5342 کیلوبایت MCH SOfT
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388

 دانلـــــــــود

نرم افزار LeechGet 2009 بی شک یکی از بهترین و بی رقیب ترین نرم افزارهای دانلود منیجر میباشد که با شتاب دهنده بسیار قوی آن شما میتوانید با سرعتی باور نکردنی از اینترنت دانلود نمایید. رابطه کاربری بسیار زیبا و آسان این نرم افزار یکی از دلایلی است که این نرم افزار را از رقبای خود متمایز میسازد. برنامه های مدیریت دانلود یکی از ابزار مهم اینترنتی برای ما کاریران ایرانی میباشد بیشتر قریب به اتفاق ما کاربران اینترنت از اینترنت دیال آپ برای اتصال شدن به اینترنت استفاده میکنیم و برای دانلود فایلهای حجیم یه یک دانلود منیجر خوب احتیاج داریم که فایلهای دانلود ما را تکه تکه کرده و به بخشهای کوچک تقسیم کرده تا سرعت دانلود فایلها بیشتر شود. چنانچه در هنگام دانلود فایل اینترنت شما قطع گردد و یا مشکلی برای دانلود فایل بوجود آید. این امکان را دارید که ادامه دانلود را انجام دهید. و فایل دانلود شده شما از میان نمی رود اگر شما بدون یک برنامه مدیریت دانلود این کار را انجام دهید مجبور خواهید شد فایل را از ابتدا دانلود کنید. با استفاده از این نرم افزار شما میتوانی به راحتی سرعت دانلود فایل و مقدار دانلود شده و زمان باقی مانده خود را مشاهده نمایید. این نرم افزار با بهینه سازی سرعت دانلود شما میتوانید در هنگام دانلود کردن فایل به مشاهده سایتهای اینترنتی خود بپردازید و این نرم افزار به صورت هوشمند از سرعت خود کاسته و دوباره با سرعت بالا به دانلود فایل میپردازد تا شما بتوانید از گشت و گذار در اینترنت لذت کافی را درهنگام دانلود ببرید. این نرم افزار به صورت واقعه ای سرعت دانلود شما را افزایش میدهد و با شتاب دهنده خود که به صورت اختیاری میتوانید استفاده کنید سرعت دانلود شما را چندین برابر میکند .بر خلاف دیگر دانلود منیجر ها که قبل از شروع به دانلود فایل ها را قطعه قطعه می کنند LeechGet 2009 در هنگام دانلود و بسته به سرعت اینترنت یا ... فایلها را قطعه قطعه کرده و دانلود می کند که این عمل باعث بهبود سرعت دانلود و دریافت فایل خواهد شد. و این عمل با رنگهای متفاوت برای شما نشان داده میشود، که باعث میشود که با سرعت فوق العاده و در زمان کمتر فایل شما دانلود شود. از ویژگی های این نرم افزار می توان به ظاهری ساده، پشتیبانی از اکثر مرور گرهای محبوب، نصب آسان،  قابلیت ادامه یافتن دانلود بعد از قطع اتصال از اینترنت، زمانبندی دانلود ها و ... اشاره کرد. نکته ای که باید به آن اشاره کرد این نرم افزار دانلود منیجر به صورت خودکار پس از نصب بر روی مرورگر اینترنت اکسپلورر پس از کلیک کردن بر روی لینکی فعال میشود و برای دیگر مرورگرها شما میبایست پلاگین آن را از وب سایت سازنده دریافت کنید.

 قابلیتهای کلیدی نرم افزار LeechGet 2009 v2.1.1800.1:
- قابلیت نشان دادن پنجره های دانلود بصورت شیشه ای
- نهایت سرعت در دانلود فایل ها با این دانلود منیجر
- توانایی دانلود از Http ، Https ، Ftp با قابلیت Resume
- قابلیت تقسیم فایلها به چند قسمت برای دانلود سریعتر
- دسته بندی فایلهای دانلود شده و مدیریت بر آنها
- دارای پنجره کوچک برای نشان دادن میزان دانلود فایل و سرعت
- استفاده بسیار آسان از نرم افزار به همراه محیط کاربری بسیار ساده و جذاب
- قابلیت ادامه دانلود های نیمه تمام از جایی که ارتباط اینترنتی شما بنا به دلایلی قطع شده است
- قابلیت کانکت (connection) خودکار در مواقع قطع اینترنت
- قابلیت دانلود تمام لینک های یک صفحه فقط با یک کلیک
- قابلیت زمان بندی دانلود و مشخص کردن زمان دانلود فایل ها
- سازگاری با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب ویستا
- و...


  حجم فایل : 3030 کیلوبایت MCH SOfT  
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388
نظر اساسى پیچیدگى مشکل‌آفرین را قرار است معلوم بکند، پیچیدگى را رمزدار مى کند و پیچیدگى اطلاعات به این منظور که از یک تخمین معقولانه مى تواند مشتق‌شده باشد.نمونه بارز مدیریت پروژه مدیران قادر کردن را وسیله به کار مى برد که به وجود مىآورد و مفصل را استفاده مىکند کار براى تخصیص منبع را برنامه بریزد، بشناسد و روابط وابستگى شغلى را تعقیب مىکند، پروژه را پیاده مىکند، تعقیب کردن از هزینه‌پشت تخصیص‌ها نگهدارى مىکند و پرت را به وجود مىآورد( زیرطبقه یک سوم مدیریت پروژه وسیله به کار مىبرد(پست الکترونیکى، اطلاعیه سوار مىشود، اشتراکى sdraobetihw) کار گروهى را پشتیبانى مىکند و وسائل را ممکن است در برداشته باشد که تصمیمات مختلف را ضبط مىکند برده‌شده در طول فرآیند توسعه سیستم. 5.4.1.6 مهندسىمجدد رمز میراث را وسیله به کار مىبرد(براى مثال، برنامه‌هاى کهنه که موافقت براى سال 2000 را باید اصلاح‌شده باشد) اغلب ساختمان فقدانى و در بعضى موارد، اصل برنامه نه حتى وجود داشتن ممکن است. مهندسىمجدد فرآیند نرم افزار کاربردى اصلاح‌کننده است استفاده کردن یک کیس وسیله. با مهندسى معکوس، نرم افزار کاربردى موجود طرحش را مطالعه کرده و بفهمد. مهندسى به جلو شامل شدن‌ها یک طراحى مجدد کردن کامل سیستم که از تکنولوژىهاى جدید بهره‌مند مىشود از قبیل خدمتکار موکلى محاسبه بکند. مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر چندین وسیله را فراهم میکند که مهندسى معکوس را پشتیبانى میکند.کاربر رمز برنامه را خواند و اطلاعات سطح بالا را در مورد سیستم تولید میکند، ازاین قبیل اطلاعات میان رمز نامنتظم را ساختاریافته‌تر در یک چیزى تغییر میدهد. تحلیل‌گرها قدرت و ضعف‌هاى سیستم را ارزیابى مىکنند. [از میان رمزها بانک اطلاعاتى را خوانده و چنین وسائل نوشته‌شده مانند سلسله مراتب را تولید میکند نمودار تهیه مىکندیا هستىرابطه نمودار تهیه مىکند(فصل 26 براى پشتیبانى کردن مهندسى به جلو)عمر استاندارد، کیس تولید نرم‌افزار را فراهم میکند براى طراحى مجدد سیستم موجود این وسیله  را به کار ببرد. 5.4.1.7 وسائل وابسته به اندازه‌گیرى وسائل وابسته به اندازه‌گیرى اطلاعات را روى برنامه‌ها جمع می کنند  و اجراى برنامه؛ براى مثال، در حال ارزیابى کردن مجموعه رمز مبنى بر چنین مبحث وزن اشعار مانند  آمار. وسائل دیگر به آمار برنامه زمان اجراء عادت دارند جمع بکنند. 5.4.1.8 خانه‌دارى خانه‌دارى را وسیله به کار میبرد استفاده‌کننده تولید کردن را وسیله به کار ببرد، حساب بکند تولید بکند و ویژگیهاى خاص دستیابى مخزن را نظارت مىکند، پشتیبانى و بازیابى را پیاده مىکند و خانه‌دارى دیگر را اعمال انجام مىدهد. 5.4.1.9 مخزن تمام وسائل از طریق مخزن را مجتمع است. مخزن یک موضوع دارایى براى انبار کردن و با هم یکى کردن طرح‌ها است، توصیفات، مشخصات، داده‌هاى آزمایشى و موارد دیگر مربوط به فرآیند پیشرفت. مخزن به استفاده‌کنندگان اجازه مىدهد و براى توسعه‌دهنده‌ها اطلاعات را شریک مىکنند، پشتیبانىها فعالیتهاى رو به رشد تیم‌مبنى بر، براى یک مکانیزم براى با هم یکى کردن را یک تغییر کردن فراهم مىکنند مجموعه کیس وسیله به کار ببرد و از یک منبع محفوظ انبار براى منابع نرم‌افزار نگهدارى مىکند. به طور اضافى، مخزن از اطلاعات در مورد روابط متقابل مختلف بین نگهدارى مىکند(منطقى و فیزیکى) شکل مىدهد و حتى با نمونه‌ها منسوب به انجام‌ها بیرون مخزن(از قبیل در برنامه‌ها). براى مثال، اگر یک تعریف منطقى یک فرآیند منسوب به انجام‌هایش است، یک مخزن مىتواند جستجو بکند و همچنین بازیافت تمام انجام‌ها(و غیره برنامه‌ها) آن فرآیند در محیط سیستم اطلاعات مدیریتى کاربرد. مخزن شکل مىدهد مجبور باشد باز باشید و قابل بسط(به عبارت دیگر، آنها فروشندگان دیگر را وسائل باید جا بدهند). بازار در حال حاضر در حال حرکت به طرف استانداردسازى است و کیس فروشندگان قلاب‌ها را دارد شروع مىکند فراهم بکند که به نمونه‌هایشان اجازه مىدهد ذخیره‌شده در فروشندگان دیگر مخزن‌ها باشید. براى مثال، اس-کیس منطقى وسیله به واردات و صادرات نمونه‌هایشان به میکروسافت را اس-محصول مخزن اجازه بدهد. همچنین فروشندگان براى دسترسى به اطلاعات را در مخزن‌هایشان از طریق وب جهانى دارند شروع مىکنند فراهم بکنند. به طور نمونه یک مخزن جدا براى هر پروژه را نگهدارىشده است و یک مخزن مرکزى از جزئیات براى همه پروژه‌ها نگهدارى مىکند. نرم‌افزار کنترل نسخه عادت دارد در هتل نام‌نویسى بکند و مخزن‌هاى پروژه مختلف را از مخزن مرکزى وارسى مىکند. 5.4.2 میزهاى کار تلفیق در یک کیس محیط در امتداد چهار بعد 4 انجام بشود. تلفیق اطلاعات متقاعد مىکند که اطلاعات در یک روش سازگار از میان همه محیط اداره‌شده‌اند. تلفیق را نظارت بکنید براى وسائل مختلف اجازه بدهد ترکیب بکند و بر طبق احتیاجات پروژه را کار مىکند و محیط پشتیبانى مىکند. تلفیق معرفى به استفاده‌کنندگان اجازه مىدهد یک واسط گذاشتن سازگار از میان همه طیف ابزارى ببیند. تلفیق را به جریان بیاندازید را که متقاعد بکند عمل متقابل کردن را به طور مؤثر در حمایت از یک فرآیند ویژه وسیله به کار ببرد. میزهاى کار تلفیق را براى فقط یک قسمت عمر توسعه سیستم تهیه مىکنند. حروف بزرگ تکیه‌گاه را مراحل زودتر وسیله به کار مىبرد(تعریف مسئله، تحلیل و طراحى مىکند،) اما کم فراهم مىکند یا از پشت هیچ پشتیبانى مىکند(تولید کدى، و غیره.) انجام حروف کوچک تکیه‌گاه را طرح وسیله به کار مىبرد، انجام، آزمایشى و نگهدارى مراحل عمر توسعه سیستم(به طور کلى پشت). نمونه بارز حروف کوچک تولیدکنندگان در برداشتن کاربرد را وسیله به کار مىبرد براى گفتگو طراحى بکند، پیش دید بکند رنگ بزند، تولید را رمزدار بکند و غیره آنها کم فراهم بکنند یا از مراحل زودتر عمر پیشرفت هیچ پشتیبانى مىکنند. هم بالایى و هم حروف کوچک کار را در رابطه با یا برنامه‌ریزى [به طور انجام] میزهاى کار وسیله به کار مىبرند(سردبیران، گردآورنده‌ها،، اشکال‌زداها آزمایش مىکنند و غیره.) وسیله به کار مىبرد 5.4.3 کیس شىءگرا کیس شىءگرا را وسیله به کار مىبرد 6 تکیه‌گاه وسیله به کار ببرد نمودار تهیه کردن تکنیک‌ها براى چنین مفاهیم شىءگرا اساسى مانند کلاسها، و غیره (وراثت تولید را رمزدار بکنید و تلفیق با مخزن‌هاى دیگر و همچنین ضرورى وسیله به کار مىبرد. خیلى مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر تکیه‌گاه را زبان اصلاح‌شده متحد وسیله به کار مىبرندیادداشت ، یک استاندارد به وسیله مفعول مدیریت گروه را تصویب کرد، با هم یکى کردن‌ها یادداشت به کاررفته در روشهاى شىءگرا مختلف از قبیل به طور اعتراض کردن (فصول 29 و / یا 66) یک تغییر مفعول تغییرات را سد راه ملزوم میکند کیس به کار انداختن را وسیله به کار ببرد، با این وجود. براى مثال، یک کیس تولیدکننده کدى رمز شىءگرا را نه فقط در زبان‌ها از قبیل سى-باید تولید بکند++یا جاوا بلکه براى تغییر این چنین رمز به وسیله برنامه‌نویس اجازه میدهد. هر تغییرات برنامه‌نویس با طرح‌هاى زیربنایى را بسیار مورد باید همزمان باشند وسیله توانایى را باید مجبور بکند از هم‌زمانى دوسویه بین نمونه‌هاى نوشته‌شده نگهدارى بکند و رمز تولیدى. به عبارت دیگر، آیا رمز به وسیله وسیله مورد را تولید کرد یا برنامه‌نویس، با وسیله مورد را باید مجتمع باشد. کیس شىءگرا وسیله به کار مى برد مجبور باشد ثبات را پشتیبانى مى کند رسیدگى مى کند و توانایى هاى بازبینى خطا را فراهم مى کند. اگر وسیله مورد بازبینى خطا را قرار است انجام بدهد، به صورت کپسول در آوردن را باید پشتیبانى بکند،، وراثت پیغام مىدهد بگذرد و مشخصات شىءگرا دیگرو استفاده‌کنندگان به نگاه را در پرده نمایش یک مفعول باید قادر باشند، و نه تکیه کردن به سادگى روى تکنیک‌هاى در حال نمودار تهیه کردن. توانایىهاى علف‌خوار و احتیاج براى چرم و قسمت‌هاى مدل را آشکار مىکند بىمانند است به کیس شىءگرا وسیله به کار ببرد. علف‌خوار ضرورى است براى اینکه پیشرفت شىءگرا دوباره استفاده کردن را فشار مىآورد، که طراح را قصد دارد براى کلاسهاى به طور بالقوه قابل استفاده مجدد به جاى اینکه چرخ [دوباره مخترع] را باید پیدا بکند. نرم‌افزار متصدى کتابخانه را دوباره استفاده بکنید(یک کتابخانه اجزاء مکانیزم‌هاى بازیافت را و سؤال بکنید) به اجزاء بازیافت نرم‌افزار براى دوباره استفاده کردن کمک مىکند. خیلى از این علف‌خوار به وسیله واژه کلیدى را چنین تکنیک‌هاى استاندارد مانند جستجوکننده جا نمىدهد. کیس شىءگرا مختلف وسیله به کار مىبرد بد براى نامزد به تحلیلگر کمک مىکند یا طراح تجسم مىکند و تجرد را مىفهمد و فرآیند تخصص سلول در انجام وظایف تعریف طبقه‌اى را ادامه دارد و طبقه‌بندى. براى مثال، تحلیلگر از میان یک سلسله مراتب امکان دارد مرور بکند یا کلاسها را همه آن استفاده یک کلاس ویژه امکان دارد آرزو بکند معلوم بکند یا تمام کلاسهاى ترکیب‌دهنده در یک کلاس معین. براى فرآیند علف‌خوار را مؤثرتر کردن، تحلیلگر امکان دارد بخواهد پنهان بکند یا حتمى بزرگ مىشود به تفصیل تشریح مىکند. براى مثال، 6 تحلیلگر ممکن است ملزوم بکند که وسیله مورد یا آشکار کردن را ویژگىها پشتیبانى بکند پنهان بکند یا عملیات در یک کلاس مفعول، روابط بین کلاسهاى مفعول، پارامترهاى پیغام‌ها بین کلاسهاى مفعول و سلسله‌هاى پیغام‌ها بین یک گروه کلاسهاى مفعول در حال همکارى کردن 5.4.4 مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر محیطها مشخص‌شده محیط دوره‌اى براى مجموعه تام امکانات خودکار را محتاط است(از قبیل فعالیت پیوند بزند) براى لازم تمام فعالیتها را در سیستم‌ها عمر پیشرفت پشتیبانى بکند، یک محیط قابلیت استفاده مجدد اجزاء ابزارى را باید پشتیبانى بکند، سهولت تلفیق ابزارى، پیش‌نمونه‌سازى و از فعالیتهاى توسعه سیستم عمر در چندکاربرى بزرگ پشتیبانى مىکند، محیطهاى نرم‌افزار چندین‌پروژه. یک محیط قابل بسط باید باشد. وسائل جدید احتمال داشتن هستند عمر محصول مورد را پدیدار بشود ادامه داشته باشد و محیط توانایىهاى ابزارىاش مستعد به در حال اضافه کردن به آسانى و با هم یکى کردن وسائل جدید باید باشد. قابلیت انبساط به آسانى بیشتر است انجام‌شده محیط وقتى که باز است. همچنین یک محیط [بین‌اتصال] را باید پشتیبانى بکند، تلفیق نرم و نگهدارى چندین استفاده‌کنندگان در حال کار کردن روى پروژه‌هاى مختلف روى یک شبکه. زیرساختار به قابلیت انبساط احتیاج داشت فراهم بکند و [بین‌اتصال] از توانایىهاى سیستم عامل اساسى جلو مىزند. مثال‌هاى محیطها آى بى ام را اس-اد در برمىدارند/ دور و اتحادیه تجهیزات دیجیتال اس-پیوستگى. این دو محیط وسائل اساسى را فراهم مىکنند، میزهاى کار و یک سکوى انتگرالگیر که به کمپانىهاى دیگر اجازه مىدهد محیط را با محصولات اضافى پولدار بکند یا وسیله به کار مىبرد. 5/5 کلید مىنامندمهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر(مهندسى نرم‌افزار به کمک کامپیوتر) مجموعه وسائل خودکار آن کمک کردن در همه فرآیند مهندسى نرم‌افزار. محیط یک مجموعه وسائل و میزهاى کار آن تکیه‌گاه همه فرآیند نرم‌افزار. مهندسى به جلو کاملاً طراحى مجدد کردن یک سیستم که از تکنولوژىهاى جدید بهره‌مند مىشود از قبیل خدمتکار موکلى محاسبه بکند. حروف کوچک مجموعه وسائل آن تکیه‌گاه طرح، انجام، آزمایشى و نگهدارى مراحل عمر توسعه سیستم(به طور کلى پشت).  آماریک پیچیدگى مبنى بر یک تعداد تعداد تصمیمات در یک برنامه وابسته به اندازه‌گیرى. یک نماینده تست‌پذیرى و مراقبت‌پذیرى نرم‌افزار. مهندسىمجددفرآیند نرم افزار کاربردى اصلاح‌کننده یک کیس وسیله استفاده مىکند. مخزنیک موضوع دارایى مجتمع طرح‌ها جایى که، توصیفات، مشخصات، داده‌هاى آزمایشى و موارد دیگر ذخیره‌شده‌اند و با هم یکى کردند. مخزن بحرانىترین جزء در یک کیس محیط است. مهندسى معکوسبراى فرآیند نرم افزار کاربردى موجود در حال مطالعه کردن طرحش را مىفهمد. وسیله به کار ببرید  نرم‌افزار که یک کار ویژه در فرآیند تولید نرم‌افزار پشتیبانى مىکند. حروف بزرگ مجموعه وسائل آن تکیه‌گاه مراحل زودتر(تعریف مسئله، تحلیل و) عمر توسعه سیستم را طراحى مىکند. میز کاریک کاربرد تک که چندین وسیله با هم یکى مىکند، یک واسط کاربر سازگار در حال فراهم کردن، احضار سازگار وسائل و وسیله به کار بردن‌مجموعه‌ها و به یک مجموعه داده‌هاى متداول از یک مخزن دسترسى پیدا مىکند(تلفیق اطلاعات). 6/5 نرم‌افزار چندین نرم‌افزار کمپانىها و کیسشان محصولات در جدول شماره 5.1 را حاشیه‌دار است. این فهرست نه به هیچ وجه جامع است نویسنده را اس-توصیه‌نامه‌ها نشان بدهد. لطفاً براى یک فهرست جدیدتر یکى از وب جهانى بعدى را ملاقات مىکند معین مىکند: جدول شماره 1/5 یک نماینده فهرست کیس محصولات محصولات کمپانىمیکروسافت بینایى الگوریتم بینایى سورس امن منطقى منطقى گل سرخ رقمى تجهیزات شرکت پیوستگى  اندرسن مشورت کردن پایه) (استرلینگ نرم‌افزار ترانه‌سرا سیستم نرم‌افزار (معمار هولت-پکرد اوراکل) (طراح پاور)(طراح آى بى ام نرم‌افزارمهندسى کمپانیها/ کامپیوترها/ نرم‌افزار / توجه: در (LRU) دوم، دو زیرخط منش‌ها هستند به هم بافته‌شده تأسیس‌کننده بهبود مستمر براى انتقال تکنولوژى، در برخورد کیس تکنولوژى روى نرم‌افزار فرآیند، کوک، طبقه‌بندى کیس تکنولوژى، [با هم‌گذاشتن] مؤسسه مهندسین برق و الکترونیک،  توماس تعریف تلفیق ابزارى براى محیطها، مؤسسه مهندسین برق و الکترونیک نرم، یک تحلیل و طراحى کردن و راه دستیابى براى کار.
دوشنبه بیست و چهارم 1 1388
X