صفحه ها
دسته
لیــنک ویژه دانلود موسـقی
دست نوشته های تنهایی من
ترفند
دلتنگی من غم تنهایی
قالب های بلاگفا
موسقی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 372223
تعداد نوشته ها : 113
تعداد نظرات : 30
Rss
طراح قالب

رمز بایوس

همانطور که مى دانید یکى از سدهایى که براى جلوگیرى از دسترسى افراد به سیستم مى تواند مورد استفاده قرار گیرد قرار دادن رمز عبور بر روى بایوس برد اصلى است. بدین منظور کافى است که هنگام راه اندازى کامپیوتر وارد تنظیمات Setup شده و رمز عبور موردنظر را براى دسترسى به Setup و یا سیستم تعیین کنید. اگرچه با توجه به نوع برد اصلى طریقه وارد شدن و تنظیمات مربوط به Setup متفاوت است ولى به عنوان راهنمایى این موارد براى یک نوع برد اصلى با بایوس Award شرح داده مى شود.
• • •

• قرار دادن رمز بایوس
جهت قرار دادن رمز عبور بر روى برد اصلى با بایوس
Award، ابتدا باید وارد Setup شوید. بدین منظور هنگام راه اندازى کامپیوتر کلید Del را از روى صفحه کلید فشار دهید (زمان فشار دادن این کلید توسط خود سیستم با ظاهر شدن پیغامى در پایین صفحه هنگام بوت شدن کامپیوتر اعلام مى شود). در صفحه تنظیمات Setup از ناحیه سمت راست بر روى گزینه Set Password قرار گرفته و کلید Enter را فشار دهید (لازم به یادآورى است که بدین منظور باید از کلیدهاى حرکتى صفحه کلید استفاده شود). در پاسخ به پیغام سیستم رمز عبور مورد نظر را وارد کرده و جهت حصول اطمینان از صحت رمز وارد شده مجدداً آن را در پنجره بعد تکرار کنید. پس از انجام موفقیت آمیز مراحل فوق تعیین رمز عبور بر روى Setup کامپیوتر شما انجام شده است. البته رمز تعیین شده صرفاً براى ورود به Setup بوده و اشخاص مختلف براى کار با سیستم با مانعى مواجه نخواهند شد. جهت اعمال رمز عبور تعیین شده به کل سیستم، از منوى اصلى Setup و از ناحیه سمت چپ، گزینه Advanced BIOS Features را انتخاب کنید. در صفحه ظاهر شده مقدار مربوط به Security Option را از حالت Setup به System تغییر دهید (بدین منظور بر روى گزینه مورد نظر قرار گرفته و کلید Page Down را فشار دهید). با فشردن دو بار کلید Esc از Setup خارج شده و در پاسخ به پیغام سیستم مبنى بر ذخیره تغییرات انجام شده پاسخ مثبت دهید. از این پس هنگام راه اندازى سیستم و قبل از بارگذارى سیستم عامل رمز عبور تعیین شده درخواست خواهد شد.

• حذف رمز بایوس
در صورتى که مایل به حذف رمز عبور تعیین شده بر روى کامپیوتر هستید (لازمه این کار اطلاع از رمز فعلى است) مجدداً همانطور که ذکر شد وارد
Setup شده (براى وارد شدن به Setup باید رمز عبور تعیین شده قبلى را در پاسخ به پیغام سیستم وارد کنید) و بر روى گزینه Set Password کلید Enter را فشار دهید. در پاسخ به پیغام سیستم مبنى بر تعیین رمز عبور فقط کلید Enter را به تنهایى فشار دهید. پیغام Password Disabled نمایانگر حذف رمز عبور تعیین شده است.

• کشف رمز بایوس
اگر رمز عبور تعیین شده را فراموش کرده اید زیاد جاى نگرانى وجود ندارد. راه هایى براى دسترسى مجدد به کامپیوتر وجود دارد که براى اطلاع شما دوستان گرامى در زیر درج مى شود.

روش اول- استفاده از شاه کلید: رمزهاى عبور زیر را بر روى کامپیوتر مورد نظر آزمایش کنید. بسیارى از بردهاى اصلى موجود در بازار با یکى از رمزهاى زیر باز خواهند شد.
AWARD SW, AWARD_SW, Award SW, AWARD PW, _award, awkward, J64, j256, j262, j332, j322, 01322222, 589589, 589721, 595595, 598598, HLT, SER, SKY_FOX, aLLy, aLLY, Condo, CONCAT, TTPTHA, aPAf, HLT, KDD, ZBAAACA, ZAAADA, ZJAAADC, djonet, AMI, A.M.I., AMI SW, AMI_SW, BIOS, PASSWORD, HEWITT RAND, Oder, LKWPETER, lkwpeter, BIOSTAR, biostar, BIOSSTAR, biosstar, ALFAROME, Syxz, Wodj

• روش دوم _
Clear CMOS: معمولاً اکثر بردهاى اصلى داراى Jumper است که با کمک آن مى توانید اطلاعات موجود در CMOS از جمله رمز عبور را پاک کنید (جهت اطلاع از محل قرارگیرى این Jumper و تنظیم آن به دفترچه راهنماى برد اصلى مراجعه کنید).

• روش سوم- خارج کردن باترى: یکى از روش هاى نسبتاً قطعى براى حذف رمز عبور درآوردن باترى برد اصلى و جازدن مجدد آن است. با درآوردن باترى به طور موقت اطلاعات موجود در
CMOS از جمله رمز عبور حذف خواهد شد.
روش هاى دیگرى مانند استفاده از فرمان
Debug و یا عوض کردن CMOS نیز وجود دارد که به دلیل کمبود جا از ذکر آنها خوددارى مى شود.
جمعه چهارم 2 1388
تنظیمات زیر باعث میشه که کلیه فایل های مخفی سیستم عامل در Explorer ویندوز نمایش داده شده و به هنگام جستجو توسط Explorer قابل شناسایی باشند. کلید زیر رو پیدا کنید:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced
یک مقدار جدید از نوع DWORD با نام ShowSuperHidden ایجاد کنید و آنرا برابر 1 قرار دهید تا فایل های مخفی سیستم عامل در Explorer نمایش داده شوند. برای باز گرداندن به حالت اولیه ، مقدار فوق را برابر 0 قرار دهید.
دسته ها : ترفند ویندوز
سه شنبه سیزدهم 12 1387
برای مشاهده اطلاعات واقعی سخت افزار درون یک کامپیوتر هیچ مرجعی بهتر از توضیحات و مشخصات ارائه شده از سوی سازنده آن قطعات نیست. بنابراین اگر می خواهید از اصل بودن یک Main Board مطمئن شوید بهتر است از این شیوه استفاده کنید به کلید زیر در ریجستری بروید 

HEKY_LOCAL_MACHINE/HARDWARE/DESCRIPTION/SYSTEM

مجموعه کلیدها و اطلاعات این قسمت مربوط به BIOS را در خود نگهمیدارد.
کاهش انتقال اطلاعات از حافظه cashe :

در حین فرآیند shutdown کردن windows اطلاعات موجود در cashe به دیسک سخت منتقل می گردد در این تنظیم زمان انتظار برای انتقال اطلاعات را تغییر می دهیم .

HKEY_LOCAL_MACHINE/SAFWARE/Microsoft/windows

داده ای از نوع DWORD وبا عنوان Cache WriteDelay ایجاد نمایید.
زمان انتظار دلخواه خود را (به میلی ثانیه) وارد کنید .(مثال ۲۰۰۰)
کامپیوتر را reset کنید.
دسته ها : ترفند ویندوز
سه شنبه سیزدهم 12 1387
گاهی بعضی از مدیران شبکه به این مشکل بر خورده اند که یک شخص به سایت های غیر مجاز رفته و فایل های بسیار زیادی را download می کند که این فایل ها باعث ترافیک و ایجاد backdoor در شبکه می شود. برای اینکه اجازه download را از کاربران غیر مجاز بگیرید. باید مراحل زیر را یک به یک انجام دهید. 

۱- regedit را در منوی Run اجرا کنیددر منوی باز شده وارد مسیر زیر شده Hkey_current_user\saftware\microsoft\windows\currentversion \INTERNETsetting\zone\3 


روی دستور ۱۸۰۳ دوبار کلیک کنید و در آن مقدار ۳ را واردکنید . بعد از تایید این مقدار و بازکردن دوباره برنامه INTERNET Explorer دیگر هیچ کاربری بر روی آن کامپیوتر نم تواند از طریق explorer فایلی را download کند برای باز گشت به حالت اولیه مقدار ۳ را پاک کرده و به دستور ۱۸۰۳ مقدار صفر را اضافه کنید.
دسته ها : ترفند ویندوز
دوشنبه دوازدهم 12 1387

این پورت قدیمی که متعلق به ماوس و صفحه کلید می باشد، می توانید از (رجیستری) کمک بخواهید.مسیر زیر را دنبال کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\
Services\i8042prt\Parameters

حالا یک مقدار از نوع DWord Value را ساخته و نام آن را به SampleRate تغییر دهید. بر رویش دبل کلیک کندی و مقدارش را به 200 تغییر دهید.

دسته ها : ترفند ویندوز
دوشنبه دوازدهم 12 1387
در این ترفند قصد داریم به معرفی یک شوخی کوچک در نرم افزار Internet Explorer بپردازیم. در این ترفند شما میتوانید با استفاده از یک کد ، برای چند ثانیه اینترنت اکسپلورر را تبدیل به یک زلزله چند ریشتری کنید! 
بدین منظور:

نرم افزار Internet Explorer را اجرا کنید.
اکنون کافی است کد جاوای زیر را در قسمت آدرس بار Copy & Paste کنید و نهایتأ Enter کنید:
 
javascript:function Shw(n) {if (self.moveBy) {for (i = 35; i > 0; i--) {for (j = n; j > 0; j--) {self.moveBy(1,i);self.moveBy(i,0);self.moveBy(0,-i);self.moveBy(-i,0); } } }} Shw(6)
(دقت کنید تمام خطوط کد را کپی کنید به طوری که در برنامه ظاهر شود) 
و اکنون منتظر زلزله چند ریشتری باشید! نظر یادتون نره...

دسته ها : ترفند ویندوز
چهارشنبه شانزدهم 11 1387
مطمئنأ شما نیز پس از نصب بسته نرم افزاری آفیس ، با نرم افزار Microsoft Office Excel برخورد داشته اید. اکسل نرم افزاری قدرتمند برای محاسبه ، مدیریت و تحلیل داده ها می باشد. بسیاری از کاربران عملیات آماری و اعدادی خود را با این نرم افزار انجام میدهند. اکنون قصد داریم به معرفی 3 ترفند بسیار کاربردی در اکسل بپردازیم. این ترفندها عبارتند از "کشیدن چارت در چند ثانیه" ، "کپی کردن Chart Formats" و "لینک کردن Autoshape و Textbox با اطلاعات داخل سلول". یقینأ استفاده از این ترفند میتواند کار با اکسل را برای شما آسان تر و بهینه تر نماید. 

کشیدن چارت در اکسل در چند ثانیه
در واقع در دو مرحله بسیار ساده شما میتوانید به سرعت یک چارت در اکسل بکشید:
1- یک سلول را در میان جدولی که میخواهید اطلاعات آن به شکل چارت رسم شود انتخاب کنید.
2- کلید F11 را فشار دهید. 
چارت شما آماده است ! اکسل چارت شما را در یک Chart Sheet جدید ایجاد میکند. شما میتوانید سایر تنظیمات را طبق روش معمول انجام دهی
د. 

کپی کردن Chart Formats در اکسل

همانگونه که میدانید تنظیمات مربوط به فرمت چارتها در اکسل بسیار وقت گیر و گاه کسل کننده است. آیا تا به حال چارتی را در اکسل ایجاد کرده اید که به نظرتان فرمت مناسب و ایده آلی داشته باشد و دوست داشته باشید سایر چارتهایی که ایجاد میکنید یا قبلا کشیده اید همین فرمت را داشته باشند؟ در این ترفند روش بسیار ساده ای را برای کپی کردن Chart Formats حتی بین فایلهای مختلف معرفی خواهیم کرد.
1- چارتی که فرمت دلخواهتان را دارد انتخاب (select) کنید.
2- با فشردن دو کلید ctrl+C چارت را کپی کنید. 
3- چارت مقصد که میخواهید فرمت آن را تغییر دهید را انتخاب (select) کنید.
4- از منوی edit بالای صفحه گزینه Paste Special را انتخاب کنید.
5- در پنجره ظاهر شده گزینه Formats را انتخاب کرده و Ok کنید. به همین سادگی کلیه فرمتهای چارت شما کپی شد. 

لینک کردن Autoshape و Textbox با اطلاعات داخل سلول در اکسل
آیا تا به حال به مرتبط کردن یک text box یا یک AutoShape به یک سلول نیاز پیدا کرده اید؟ با این ترفند شما می توانید اطلاعات یک سلول را به یک text box یا یک AutoShape بصورت لینک منتقل کنید. 
1- اولا یک text box یا یک AutoShape رسم کنید. 
2- حالا text box یا AutoShape ایجاد شده را انتخاب (select) کنید. 
3- روی formula bar (نوار بالای صفحه که فرمولها در آن نمایش داده میشوند) کلیک کنید و علامت = را تایپ کنید.
4- حال بر روی سلول مورد نظرتان کلیک کنید و کلید enter را فشار دهید. همانطور که مشاهده می کنید اطلاعات سلول مور نظرتان به text box یا AutoShape بصورت لینک منتقل شده است. حالا میتوانید از روشهای معمول format دلخواهتان را به text box یا AutoShape بدهید.


دسته ها : ترفند ویندوز
چهارشنبه شانزدهم 11 1387
یکی از نشانه های کاربران حرفه ای عملکرد سریع آنها توسط کلیدهای میانبر است. میتوان گفت تمامی نرم افزارها این کلیدهای میانبر را برای سهولت کار کاربران دارا هستند. در این ترفند قصد داریم به معرفی تمامی کلیدهای میانبر موجود در بسته نرم افزاری آفیس برای برنامه های Excel , PowerPoint , Word و ... و همچنین نحوه عملکرد هر یک بپردازیم. اگر قصد دارید در زمان خود صرفه جویی کنید این کلیدها را به خاطر بسپرید. 

کلیدهای عمومی
ایجاد یک سند جدید Ctrl+N
فراخوانی یک سند متفاوت Ctrl+O
حرکت میان سندهای باز Ctrl+F6
ذخیره سازی یک سند Ctrl+S
چاپ یک سند Ctrl+P
بستن یک سند Ctrl+W 

کلیدهای میانبر حرکت در سند
یک کلمه جهت نمای راست +Ctrl و جهت نمای چپ +Ctrl
یک پاراگراف جهت نمای بالا +Ctrl و جهت نمای پایین +Ctrl
یک صفحه کامل به بالا Page up
یک صفحه کامل به پایین Page down
ابتدای سطر Home
انتهای سطر End
ابتدای یک سند Ctrl+Home
انتهای یک سند Ctrl+End
یک سطر بالا کلید جهت نمای بالا
یک سطر پایین کلید جهت نمای پایین
یک کاراکتر به سمت راست یا چپ کلیدجهت نمای راست یا چپ
حذف کلمه یا عبارتی در سمت راست (بعد)مکان نما Ctrl+Del
حذف کلمه یا عبارتی در سمت راست (قبل)مکان نما Ctrl+Backspace
حرکت مکان نما به بالای صفحه نمایش Ctrl+Page up
حرکت مکان نما به پایین صفحه نمایش Ctrl+Page down 

کلید های میانبر کار با متن
انتخاب کاراکتر سمت راستی اشاره گر کلیدجهت نمای راست+Shift
انتخاب کاراکتر سمت چپی اشاره گر کلیدجهت نمای چپ+Shift
انتخاب یک واژه کلیدجهت نمای راست+Shift+Ctrl
انتخاب یک سطر Shift+End
انتخاب یک پاراگراف کلید جهت نمای پایین+Shift+Ctrl
اتنخاب تمام سند A+Ctrl
رفتن به یک صفحه مشخص G+Ctrl 

کلید های میانبر ویرایش متن
حذف کاراکتر قبلی اشاره گر Backspace
حذف کاراکتر که اشاره گر روی ان قرار دارد یا متنی که انتخاب شده است Delete
حذف واژه قبلی اشاره گر Ctrl+ Backspace
حذف کاراکتر بعدی اشاره گر Ctrl+Delet
کپی و حذف متن انتخاب شده Ctrl+X
کپی گرفتن از متن انتخاب شده Ctrl+C
الصاق متن کپی شده Ctrl+V
بررسی املایی یک سند F7
یافتن متن در سند Ctrl+F
جایگزینی متن در سند Ctrl+H
عملUndo Ctrl+Z
عمل Redo Ctrl+Y
پایان سطر و انتقال به سطر بعدی Enter
حرکت به سمت پایین در Tab Outline
درج تورفتگی سطر اول پاراگراف یا پرش به ایستگاههای پرشی Tab
حذف یا افزودن سطر جاری Ctrl+0 

کلیدهای میان بر قالب بندی متن
تغییر قلم F+Shift+Ctrl
تغییر اندازه قلم P+Shift+Ctrl
پررنگ کردن قلم B+Ctrl
ایتالیک کردن قلم I+Ctrl
زیر خط دار کردن قلم U+Ctrl
دو زیر خط دار کردن قلم D+Shift+Ctrl
حذف قالب بندی کاراکتر Space Bar+Ctrl
فضای خطوط تنها پاراگراف 1+Ctrl
فضای دو برابر خطوط پاراگراف 2+Ctrl
فضای 5/1 برابر خطوط پاراگراف 5+Ctrl
تراز بندی وسط پاراگراف E+Ctrl
تراز بندی چپ پاراگراف L+Ctrl
تراز بندی راست پاراگراف R+Ctrl
تراز بندی از دو طرف پاراگراف J+Ctrl
برجسته کردن پاراگراف از چپ M+Ctrl
برجسته کردن پاراگراف ازراست M+shift+Ctrl
حذف قالب بندی پاراگراف Q+Ctrl
به روز رسانی فیلدها F9
تغییر روش نمایش فیلد منتخب Shift+F9
تغییر روش تمام فیلدهای سند Alt+F9
کاهش یا افزایش اندازه قلم به اندازه یک رقم [+Ctrlا]
تغییر اندازه قلم به اندازه پیش فرض قبلی یا بعدی <+Ctrl+Shiftا>
تبدیل حروف عادی به حالت دو زیر خط و برعکس D+Shift+Ctrl
تبدیل حروف عادی به اندیس دار پایین و برعکس =+Ctrl
تبدیل حروف عادی به اندیس دار بالا و برعکس =+Ctrl+Shift
تبدیل ابتدای کلمات به حروف کوچک یا بزرگ AK+shift+Ctrl
تغییر قلم جاری F+Shift+Ctrl
تغییر قلم جاری F+Shift+Ctrl
تغییر اندازه قلم جاری F3+Shift
ایجاد تو رفتگی از سطر بعدی P+Shift+Ctrl
حذف تو رفتگی سطر بعدی +TCtrl
حذف تو رفتگی سطر دوم T+Shift+Ctrl
انتخاب همه سند A+Ctrl
درج یک شکستگی سطری Enter+Shift
انتقال به سطر یا صفحه بعدی Ctrl+Enter
اشکار یا پنهان نمودن علایم H+Shift+Ctrl 

کلیدهای میان بر صدا
خاموش/روشن نمودن میکروفن Winkey+V
انتقال بین دو حالت دیکته و فرمان صوتی Winkey+T
فعال کردن حالت تصحیح Winkey+C 

کلیدهای میان بر منوها
فعال شدن اولین عنوان نوار منو ALT
فعال شدن منوی Alt + F File
فعال شدن منوی Alt + E Edit
فعال شدن منوی Alt + V View
فعال شدن منوی Alt + I Insert
فعال شدن منوی Alt + O Format
فعال شدن منوی Alt + T Tools
فعال شدن منوی Alt + A Table
فعال شدن منوی Alt + W Windows
فعال شدن منوی Alt + H Help

دسته ها : ترفند ویندوز
چهارشنبه شانزدهم 11 1387
بسیاری از کارشناسان مرورگر موزیلا فایرفاکس را بسیار برتر از مرورگر قدیمی و معروف اینترنت اکسپلورر میدانند. این کارشناسان 20 دلیل گویا و روشن را برای این انتخاب خود ذکر میکنند. ما نیز این نظریه را به شما پیشنهاد میکنیم. در این ترفند قصد داریم 20 دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اینترنت اکسپلورر را به شما معرفی کنیم ، شاید شما نیز به این مرورگر روی آوردید! 
1. امنیت : یکی از مهمترین نکات بارز این مرورگر امنیت بسیار بالاتر فایر فاکس نسبت به IE می باشد . بدین معنی که با استفاده از فایر فاکس شما بسیار کمتر مورد حملات ویروسی قرار می گیرید .
2. سرعت : دومین گزینه برتری FF ( فایرفاکس ) نسبت به IE سرعت بالاتر این مرورگر می باشد . بدین معنی که صفحات اینترنتی بسیار سریعتر در این مرورگر بارگذاری می شوند و برای اکثر ما که از اینترنت هایی با سرعت پایین استفاده می کنیم مزیت بسیار جالبی می باشد .
3. امکان Tab Browser: در فایرفاکس پنجره های جدید در یک تب (در داخل همان پنجره ) بازگشایی می شوند و این عمل باعث می شود که اولا محیط Taskbar ویندوز شلوغ نشود و دوم دسترسی سریعتر به سایتهای موجود در تب می باشد ، البته IE هم در نسخه ۷ از مرورگر خود ، این قابلیت را اضافه کرده است … ولی این کجا و آن کجا !
4. دسترسی همیشگی به موتورهای جستجو : در FF ( همون فایر فاکس دیگه … ) شما به راحتی می توانید در موتورهای جستجو معروف از قبیل گوگل ، یاهو ، آمازون ، ای بی ، انسور و دیگر موتورهای جستجو ، به جستجو بپردازید بدون اینکه نیازی به تایپ آدرس موتور جستجو باشد . امکانی که در IE وجود ندارد .
5. امکان Import از مرورگر های دیگر : فایر فاکس همچنین می تواند اطلاعاتی از قبیل : History و کوکی ها و پسوردها و اطلاعاتی که در فرمها وارد کرده اید (در مرورگر های دیگر ) را Import کند .
6. ذخیره سریع صفحات لود شده به طور کامل : در IE، حتما برایتان پیش آمده که مثلا وارد سایتی شده اید و وقتی قصد ذخیره آن صفحه را دارید ، یا باید خیلی منتظر شوید تا صفحه ذخیره شود و یا اینکه پیغامی را خواهید دید که مبنی بر این است که شما نمی توانید این صفحه را ذخیره کنید . و دومین مشکل هم عدم ذخیره کامل سایتها می باشد بدین معنی که مثلا اگر در صفحه ای ، یک یا چند فایل فلش موجود باشد ، پس از ذخیره صفحه مشاهده خواهید کرد که فلشها ذخیره نشده اند و در اینگونه موارد می بایستی از نرم افزارهای جانبی برای اینکار استفاده کنید …… اما در مقابل مرورگر فایر فاکس اولا تمامی صفحات را ذخیره میکند ( آن هم به طور کامل یعنی همراه با تمامی تصاویر و حتی فلشهای به کار رفته ) و ثانیاً اگر صفحه به طور کامل لود شده باشد ، بدون لحظه ای تامل صفحه ذخیره می شود و دیگر خبری از یک پنجره ذخیره که باید مدتی برای آن در اینترنت اکسپلولر منتظر می شدید نیست !
7. افزایش توانایی های برنامه با نصب پلاگینها : از دیگر مزیتهایی که FF نسبت به IE دارد امکان نصب پلاگینها می باشد . بدین معنی که شما می توانید با نصب پلاگینها قابلیتهای فایرفاکس را افزایش دهید . که بعدا حتما در مورد پلاگینهای آن صحبت خواهیم کرد .
8. دارا بودن فایل منیجر : از دیگر مزیتهای FF نسبت به IE دارا بودن فایل منیجر می باشد که شما را در دانلود هرچه بهتر و سریعتر فایلها یاری می کند .
9. استفاده از کلیدهای میانبر بیشتر : یکی از مواردی که کاربران حرفه ای بسیار از آن استفاده می کنند کلیدهای میانبر می باشد که کار با اینترنت را سریعتر و لذت بخش تر می کند و البته در فایرفاکس این کلیدها بسیار بیشتر می باشند . از جمله : شما در IE مثلا برای تایپ سایتی هایی که دارای دامین دات کام هستند کافی بود نام سایت را نوشته و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را بزنید ولی برای سایتهای دات نت و همچنین دات ارگ فکری نشده است ولی در FF می توانید برای سایتهای دات نت کلیدهای ترکیبی Shift+Enter و برای سایتهای دات ارگ کلیدهای Ctrl+Shift+Enter را بزنید ، و یا می توانید برای ذخیره یک صفحه کلیدهای Ctrl+S را بزنید و یا برای دسترسی به سرس صفحه نمایش داده شده کلیدهای Ctrl+U را بزنید و بسیاری دیگر از کلیدهای میانبر دیگر . لازم به ذکر است تمامی کلیدهای میانبر در IE نیز در فایرفاکس انجام پذیرند .
10. قابلیت Bookmark : در مورد Bookmark قبلا در سایت توضیحات مفصلی را همراه با عکس داده بودیم ، ولی به طور خلاصه می شه گفت : دسترسی به عنوان آخرین مطالب سایتها ، بدون نیاز به مراجعه مکرر به سایت برای باخبر شدن آپدیت آن سایت .


دسته ها : ترفند ویندوز
چهارشنبه شانزدهم 11 1387
X